Strom života sa pripravuje na veľké upratovanie Malého Dunaja

Vďaka veľkému úspechu minuloročnej upratovacej akcie na Malom Dunaji sa Strom života rozhodol aj tento rok zorganizovať čistenie vôd Malého Dunaja v rámci podujatia firemného dobrovoľníctva Naše Mesto. Akcia sa bude tento rok konať v piatok 14.6. a zúčastní sa jej rekordný počet 33 dobrovoľníkov.


S nápadom vyčistiť koryto Malého Dunaja od odpadu prišiel minulý rok Strom života. Realizácia projektu je možná vďaka spojeniu síl firemných dobrovoľníkov, ktorí sa každoročne zapájajú do aktivít v rámci podujatia Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis a taktiež vďaka pánovi Petrovi Petríkovi z Novej Dedinky.

Prácu pána Petríka si nesmierne ceníme, nielen za zabezpečenie logistiky podujatia vo forme zapožičania lodiek zo svojej požičovne a za zabezpečenie “cateringu” vo forme domáceho kotlíkového gulášu, ktorý pripravuje pre všetkých účastníkov, ale aj pre jeho nenapodobiteľnú schopnosť premiestňovať sa v priestore a čase. Tá sa prejavuje tým, že okrem našej akcie dokáže “odbaviť” ďalšie dve (a možno aj viacej) paralelných akcií na Malom Dunaji. Je možné, že sa pán Petrík vie pohybovať v paralelných svetoch, no túto informáciu nemáme ešte overenú.

Čo sa minuloročnej akcie týka, tej sa zúčastnilo dokopy 24 dobrovoľníkov a bolo možné vytiahnuť z vody viac ako 4 metre kubické odpadu. Veríme, že sa nám tento rok s 33 zapojenými dobrovoľníkmi podarí prekonať tento výsledok a taktiež, že všetci dobrovoľníci budú odchádzať domov v suchom tričku. 🙂

Medzi kuriozity, ktoré sa nám podarilo vytiahnuť minulý rok z vody patrí: 21 pneumatík, koliesková korčuľa, počítač, kožený kufrík, stojan na lampu, plastová stolička…Otázkou však je, ako sa tieto rôznorodé fragmenty našej civilizácie dostali do vôd Malého Dunaja a kto je za to zodpovedný. Odpoveď necháme na vás, no dovoľte na záver jedno naše prianie.

Želáme si, aby akcie podobného typu mali silu meniť správanie ľudí a pomôcť im uvedomovať si spojitosti tohto sveta a následky svojho konania. O tom, či sa nám to aspoň čiastočne podarilo vás budeme informovať v júni.

Zatiaľ si môžete zaspomínať a prezrieť si svedectvo o minuloročnej akcii v galérii nižšie:

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory