Z činnosti Klubu Raj

Členovia Klubu SŽ Raj z Dobšinej každoročne organizujú množstvo podujatí, počas ktorých sa starajú o čistotu rôznych lokalít vo svojom okolí, a taktiež podnikajú zaujímavé výlety, počas ktorých prehlbujú svoj vzťah k prírode.


Lokalita Ramža je medzi obyvateľmi mesta Dobšiná obľúbeným oddychovým miestom. Vedie sem náučný chodník, a mesto sa snažilo vytvoriť na tomto mieste príjemné prostredie na posedenie a zábavu pre deti, či aj dospelých. No mnohí stále zabúdajú na to, že do prírody odpad nepatrí. Stromáci sa zodpovedne chopili svojej úlohy, a lokalitu vyčistili od nečistôt a odpadkov.

V priebehu mája navštívili stromáci dve krásne miesta. Prvým bola Stratenská píla v Slovenskom raji. V tomto chránenom území spoznávali význam vody a jej ochrany, a taktiež sa oboznámili s rastlinstvom a živočíšstvom vyskytujúcim sa v tejto lokalite. Počas pochodu k Občasnému prameňu si všímali aj náučné tabule.

Krásy Dobšinskej ľadovej jaskyne a jej okolia netreba mnohým predstavovať. Malí stromáci, v rámci spoznávania svojoho okolia, navštívili toto výnimočné miesto.

Dana Husárová, vedúca Klubu SŽ Raj

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory