Envitalent – 5. kolo

Máš rád prírodu a chceš si preveriť svoje vedomosti o nej? Potom je súťaž Envitalent určená práve tebe. Odmenou ti môžu byť vecné ceny alebo výlet na konci školského roka.


V januárovom čísle časopisu Strom uverejňujeme zadanie úloh piateho súťažného kola. Ide o predposledné kolo, teda o predposlednú možnosť ukázať svoje vedomosti z biológie. Nerobí ti tento predmet problémy a navyše si aj pozorný? Tak potom možno budeš víťazom ďalšieho kola!

Envitalent má 6 súťažných kôl a trvá od septembra do februára. Po každých troch súťažných kolách súťažiacich odmeňujeme. V marci súťažné úlohy vystrieda praktická časť, v rámci ktorej budeš riešiť svoj bádateľský projekt na ľubovoľnú tému v oblasti prírodovedy alebo životného prostredia. Na konci školského roka najúspešnejších riešiteľov – stromácke Envitalenty – pozveme na výlet, na ktorom budú prezentovať svoje projekty.

Pozrime sa na úlohy piateho súťažného kola. Najprv si vyber správnu kategóriu náročnosti. Vždy si pozorne prečítaj zadanie a otázky jednotlivých úloh, aby ťa prípadná nepozornosť nepripravila o body za nesprávne odpovede. Jednotlivé úlohy totiž preveria nielen tvoje vedomosti, ale aj tvoju pozornosť.
Odpovede zapisuj do formulára a ten nám zašli emailom na: pjechova@stromzivota.sk. Na tento email sa obráť aj v prípade, ak máš nejaké otázky. Monika Pjechová ti na ne kedykoľvek rada odpovie.

Termín uzávierky piateho kola je 5. februára 2016.

Zadanie súťaže Envitalent na stiahnutie vo formáte PDF.
Odpoveďový formulár kategória C na stiahnutie.
Odpoveďový formulár kategória D na stiahnutie.
Odpoveďový formulár kategória E na stiahnutie.
Odpoveďový formulár kategória F na stiahnutie.

Tešíme sa na tvoje odpovede!


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory