Envirokomixy o vode

Pri príležitosti Svetového dňa vody máme pre vás malý darček. Veríme, že vás poteší. Okrem súťaže Týždeň pre vodu a pesničky Pocta Vode vám darujeme aj krátke envirokomixy, ktorých autormi sú Tomáš Hudák a Broňa Schragge. A ak sa vám komixy páčia, tak vedzte, že ich bude viac 🙂Keďže Tomáš je medzi nami nový, je namieste, aby sme ho predstavili. Broňa už nejaký ten rok ilustruje časopis Stromáčik, a tak sme dodatočne spracovali medailónik aj o nej.

Tomáš Hudák je novinár, humorista a stand-up komik. Študoval žurnalistiku, neskôr divadelnú dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení. Začínal v roku 2007 ako redaktor denníka SME, neskôr pracoval ako vedúci vydania v spravodajstvách televízií Markíza a RTVS. Venoval sa politickej satire v internetovej relácii Svet Tomáša Hudáka, od roku 2011 pravidelne vystupuje ako stand-up komik v šou Silné reči a Pančlajn. Moderuje humoristickú reláciu Od veci v Rádiu_FM, jej premiérovú televíznu verziu odvysielala RTVS v roku 2015.

Broňa Schragge je výtvarníčka, ilustrátorka a hudobníčka. Študovala animovanú tvorbu na Vysokej škole múzických umení a vizuálnu komunikáciu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa detskej ilustrácii, kresbe a grafickému dizajnu. Vydala autorskú knihu Ja a môj brat (Artforum), ilustrovala knihu Chlapec a dúha (Banská ST A NICA Contemporary), pravidelne kreslí pre enviromentálny časopis Stromáčik. Má za sebou viacero sólových aj skupinových výstav. Je členkou hudobnej skupiny Tu v dome (ocenenie RadioHead Awards 2014), ako violončelistka pôsobí aj v iných hudobných projektoch (Tomáš Gregor, Dobropić…).


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a v rámci projektu podporeného z dotácie Deutsche Bundesstiftung Umwelt.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory