Januárový Strom – Tajomstvá prírody

Môže vlna skamenieť? Existuje asfaltové jazero? Dokážu piesočné duny spievať? Kde sa nachádzajú komíny horúcej vody? Prečítajte si o tajomstvách prírody v novom vydaní časopisu Strom.


stromak Nezabudli sme ani na pravidelné rubriky – evolučného triumfátora, módu alebo na hlavolamy, plagáty či námety na rôzne pokusy a hry. V časopise nájdete aj zadanie piateho kola Envitalentu a zadanie výtvarnej súťaže “Tajomstvo stromu“, v rámci ktorej je vašou úlohou stvárniť majestátnosť stromu, jeho krásu, dôležitosť, odhodlanie rásť. Katka Juríková a Dominika Morávková sa tentokrát vo Vedeckom okienku porozprávajú o tom, ako vznikla príroda. Čo bolo skôr? Bunka alebo DNA, teda vajce alebo sliepka?
Prajeme vám príjemné čítanie.Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a v rámci projektu podporeného z dotácie Deutsche Bundesstiftung Umwelt.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory