Naše mesto 2017

Strom života sa aj tento rok zúčastnil najväčšieho slovenského podujatia firemných dobrovoľníkov Naše mesto. Tento rok sme okrem klasického čistenia Malého Dunaja zorganizovali ešte jedno podujatie v Poprade. Do našich aktivít sa zapojilo približne 100 odhodlaných dobrovoľníkov.


Hlavnou úlohou dobrovoľníkov na popradskej akcii bolo natieranie vyvýšených záhonov a výstavba bylinkovej špirály, kde bolo treba vykopať základy, uložiť tehly a naplniť jamu zeminou. Okrem toho sa menšia skupina dobrovoľníkov venovala ešte brúseniu drevených europaliet, z ktorých bude vytvorené sedenie.

Druhou, už klasickou aktivitou, bolo čistenia Malého Dunaja. Počas troch dní sa nám podarilo vytiahnuť z vody približne 7 metrov kubických odpadu. Ako sa nám na akcii darilo sa dozviete vo videu nižšie.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí prejavili záujem o naše podujatia, Nadácii VÚB, Nadácii Pontis a Petrovi Petríkovi z Novej Dedinky (splavma.sk) za zabezpečenie lodiek a likvidáciu odpadu.

Fotodokumentácia Poprad:

IMG_2469 IMG_2471
IMG_2473 IMG_2485

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory