Stromáčik – október 2017

V októbrovom čísle vám veverička Janka vyrozpráva svoj zážitok s novým zvieratkom, ktoré dovtedy ešte nikdy nevidela. Okrem príbehu časopis Stromáčik obsahuje aj vyfarbovačku a sériu úloh či kvízov.
Pripravili sme pre vás aj súťaž mesiaca. Tentokrát bude vašou úlohou ovládnuť silu vetra. Budeme radi, ak sa zapojíte.


S vetrom opreteky – súťaž mesiaca
Strom života vyhlasuje pre Kluby Stromu života pôsobiace pri materských školách, rodinných či materských centrách alebo pri neformálnych zoskupeniach rodičov detí do 8 rokov súťaž S vetrom opreteky.

Zmeňte sa na lesných škriatkov a ovládnite silu vetra! Najskôr si vyrobte lietajúceho šarkana. Na konštrukciu využite napr. prúty alebo drôtiky. Vytvorený rám pevne zviažte, aby sa vo vetre nerozpadol. Následne odstrihnite dva kusy pevného špagátu. Jeden na dĺžku a jeden na šírku šarkana tak, aby boli mierne voľné. Motúzy priviažte o konštrukciu šarkana do kríža (po dĺžke a po šírke), pričom v strede ich zviažte. Od miesta spoločného zviazania veďte špagát, ktorým budete šarkana púšťať zo zeme. Na záver na konštrukciu nalepte pevnejší baliaci papier a vyzdobte ho.
Pred vypustením šarkana sa musíte zmeniť na lesných škriatkov. Vytvorte si napríklad čelenku (korunu) z opadaných listov a na oblečenie si pripevnite rôzne prírodné ozdoby. Teraz ste pripravení ovládnuť silu vetra. Prajeme vám veľa zábavy!

Na hodnotenie nám zašlite fotografie šarkana (valachovicova@stromzivota.sk). Potešia nás aj fotky z realizácie súťažných aktivít. Pre tri kreatívne Kluby máme pripravené pekné vecné ceny a diplom.

Uzávierka súťaže: 16.11.2017

Časopis Stromáčik – október 2017 na stiahnutie vo formáte PDF:
zalomenie po jednej strane / zalomenie po dvojstranách

Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory