Stromáčik – január 2018

Vlk je kriticky ohrozeným druhom, napriek tomu je na Slovensku povolený jeho odstrel alebo sa nechráni územie, v ktorom sa vyskytuje. Do problémov sa dostal aj vlk Vlado a jeho svorka. Akých? To sa dozviete, ak si prečítate januárové číslo časopisu Stromáčik. Okrem príbehu sa môžete tešiť aj na vyfarbovačku a sériu úloh či kvízov.


Súťaž mesiaca

Strom života vyhlasuje pre Kluby Stromu života pôsobiace pri materských školách, rodinných či materských centrách alebo pri neformálnych zoskupeniach rodičov detí do 8 rokov súťaž Pomoc pre vtáčiky.

Je úžasné sledovať, koľko vtáčikov chodí ku kŕmidlu, keď je v zime nedostatok potravy. Postavte si vlastné kŕmidlo (stačí jednoduché), pripravte pre vtáčiky chutnú maškrtu a pozorovanie môže začať. Ak nechcete vtáčiky pri kŕmení rušiť, môžete si vyrobiť pozorovateľňu – úkryt z tmavej sieťoviny natiahnutej na špagáte, v ktorej sú vyrezané otvory pre pozorovanie.

Nakreslite vtáčiky, ktoré navštívili vaše kŕmidlo. Všimnite si tvar zobáka, farbu, pásiky na krídlach. Má vtáčik dlhé alebo krátke nohy? Je hruď jednofarebná alebo vzorovaná? Ak potrebujete pomoc, môžete si obrázky vtáčikov vyhľadať aj na internete.

Na hodnotenie nám zašlite fotografie vášho kŕmidla a vašich obrázkov na emailovú adresu valachovicova@stromzivota.skideálne prostredníctvom dátového úložiska WeTransfer (stiahnite si návod). Potešia nás aj fotky z realizácie súťažnej aktivity. Pre tri kreatívne Kluby máme pripravené pekné vecné ceny a diplom.

Uzávierka súťaže: 16. február 2018

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.

Časopis Stromáčik – január 2018 na stiahnutie vo formáte PDF:
zalomenie po jednej strane / zalomenie po dvojstranách

Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory