Stromáčik – marec 2018

Sýkorka Dorka sa s nadšením pustila do stavby svojho nového hniezda. Stala sa však nepríjemná udalosť, ktorá Dorku veľmi nahnevala. Prečítajte si marcové číslo časopisu Stromáčik a dozviete sa viac. Okrem príbehu z lesa-nelesa sa môžete tešiť aj na nový týp úlohy – hľadačku, pozorovanie vetra, dokresľovačku a vyfarbovačku, ako aj na tradičný kvíz a hľadaj 10 rozdielov.


Súťaž mesiaca

Strom života vyhlasuje súťaž Naše jazierko pre Kluby Stromu života pôsobiace pri materských školách, rodinných či materských centrách alebo pri neformálnych zoskupeniach rodičov detí do 8 rokov.

Zadanie súťaže
Prilákajte na váš dvor nový život a podporte ten, ktorý tam už je. Stačí na to málo: jednoduché malé jazierko. Použiť môžete plytký kontajner, ktorý vložíte do vykopanej jamy na mieste v polotieni. Okraj kontajnera by mal byť na úrovni zeme a medzery by mali byť vyplnené zeminou. Okraje jazierka obložte veľkými ploskými kameňmi a do kontajnera nasypte do rôznej výšky kamienky. Ak vytvoríte z kamienkov malý ostrov, jazierko budú môcť využívať aj vtáky alebo hmyz. Ak si chcete do jazierka nasadiť aj rastliny, nechajte napustenú vodu pár dní odstáť. Raz za niekoľko týždňov jazierko vyčistite a umyte dezinfekčným prostriedkom, aby sa v ňom nemnožili baktérie.

Počas týždňa jazierko pozorujte. Aké živočíchy ho využívajú? Svoje zistenia spracujte formou výtvarného diela alebo posteru.

Na hodnotenie nám zašlite fotografie výsledného diela na emailovú adresu valachovicova@stromzivota.sk. Potešia nás aj fotky z realizácie súťažných aktivít. Pre zaslanie fotografií využite, prosím, dátové úložisko WeTransfer (stiahnite si návod). Tri kreatívne Kluby odmeníme peknými vecnými cenami a diplomom.

Uzávierka súťaže: 16. apríl 2018

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.

Časopis Stromáčik – marec 2018 na stiahnutie vo formáte PDF:
zalomenie po jednej strane / zalomenie po dvojstranách

Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory