Fotografická súťaž: Zrkadlo duše

Dátum
Od - do: 02/10/2017 - 22/11/2017


Fotografia má zázračnú schopnosť zvečniť krásu, ktorú stvorila príroda alebo človek. Neraz nás takýto výtvor privádza do úžasu a niečo sa v našom vnútri pohne. Pokús sa zachytiť takúto krásu na fotografii a podeľ sa o ňu s ostatnými.

Strom života vyhlasuje pre svojich členov vo veku od 7 do 15 rokov 8. ročník fotografickej súťaže “Zrkadlo duše”.
Uzávierka súťaže: 22. november 2017

Ako na to?
Najprv sa zamysli, či si spomenieš na niečo jedinečné, čo by stálo za odfotenie. Ak ti nič nenapadá, tak sa za krásou budeš musieť vydať a hľadať ju v rôznych zákutiach krajiny. A ako zistíš, že vidíš krásu? Krásu človek väčšinou cíti vo svojom vnútri. Pri takom pohľade tvoja tvár vyjadruje nemý úžas: ústa pootvorené, oči upriamené, si dojatý. Ide teda o prvý moment, prvý pohľad, prvú vôňu, prvý zvuk, o bezchybné prevedenie, prvých pár sekúnd, ktoré rozhodnú, či ťa pohľad opantá.

Podmienky súťaže
Na zachytenie krásy môžeš využiť digitálne, aj klasické fotografie. Farebné alebo čiernobiele. Ku každej fotografii nezabudni uviesť: tvoje meno a priezvisko (autor fotografie), klub SŽ, rok vzniku fotografie a krátky komentár – prečo si myslíš, že si zachytil krásu. Fotografie bez komentára porota automaticky hodnotí ako horšie.
Každý súťažiaci člen môže zaslať maximálne 2 fotografie. Počet súťažiacich žiakov z jedného Klubu nie je limitovaný. Ak pošleš na hodnotenie klasickú fotografiu a chceš ju po skončení súťaže zaslať spať, uveď to v sprievodnom liste. Bez vyžiadania fotografie späť nezasielame.
Upozornenie ku klasickým fotografiám: ak uvedieš svoje meno na zadnú stranu fotografie, píš opatrne, aby si fotografiu neznehodnotil. Nie je nič horšie ako krásna fotografia, do ktorej sú pretlačené písmená zo zadnej strany.
V prípade, že budeš na hodnotenie zasielať digitálnu fotografiu, nekopíruj ju do wordového dokumentu. Zašli nám ju emailom, ideálne cez úložisko alebo ju napáľ na CD.

Fotografie je potrebné zaslať najneskôr do termínu uzávierky na adresu:
Strom života
Jelenia 7
811 05 Bratislava
Obálku označ heslom: “Zrkadlo duše”
alebo emailom na adresu: valachovicova@stromzivota.sk

Pre výhercov súťaže sú pripravené vecné ceny. Malú odmenu získajú aj autori, ktorí porotu zaujmú niečím výnimočným.
Prajeme vám veľa úspechov!
Vaši stromáci


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory