#objavstrom challenge č.4

Dátum
Od - do: 01/12/2017 - 06/01/2018


Challenge – Objav strom je súťaž pre všetkých environmentálne zmýšľajúcich ľudí bez rozdielu veku. Pozostáva z 9 výziev, ktoré uverejňujeme každý mesiac v časopise Strom a na instagrame.

Štvrtá challenge: Rozmýšľaj nad dopadmi svojich rozhodnutí.
Spôsob splnenia výzvy: Vytvor si eko-vianočný stromček.

Termín: do 06.01.2018

Vianočný stromček je neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Aký stromček si zaobstarať? Živý alebo umelý? Odpílený strom len ťažko možno považovať za eko riešenie. Ani umelý stromček nie je žiadne terno. Je totiž vyrobený z plastov, ktoré sa v prírode rozkladajú veľmi dlho. A okrem toho, takýto stromček môže mať nepriaznivý dopad na našej zdravie.

Odporúčaný postup:
Porozmýšľaj nad inými ekologickými alternatívami. Príkladom eko-riešenia je stromček v črepníku (s nezosekanými koreňmi), ktorý následne môžeš vysadiť napríklad v záhrade. Ak chceš mať prírodný stromček, môžeš využiť suché konáre, ktoré pospájaš do tvaru stromčeka, prípadne si môžeš vyzdobiť stromček priamo vonku. Alternatívou môže byť aj stromček z recyklovaného odpadu, prípadne imitácia stromčeka vyrobená z kovu alebo z rôznych iných materiálov.

Nezabudni sa pri svojej aktivite odfotiť a verejne zdieľať fotku na instagrame s hashtagom #objavstrom. Pokiaľ nemáš instagram, môžeš nám fotku zaslať aj emailom na: objavstrom@stromzivota.sk.

ilustrácie: Eniac


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory