Súťaž: Deti deťom 2017

Dátum
Od - do: 05/11/2017 - 11/12/2017


Vytvorte si vlastný recyklovaný papier, ktorý využijete ako materiál na výrobu vianočného pozdravu a zapojte sa tak do 8. ročníka výtvarnej súťaže Deti deťom.
Uzávierka je 11.12.2017.

Triz1

Strom života vyhlasuje pre svojich členov vo veku od 7 do 15 rokov vianočnú súťaž “Deti deťom”. Pre výhercov súťaže sú pripravené pekné ceny. Malú odmenu získajú aj autori, ktorí porotu zaujmú niečím výnimočným. Za jeden Klub SŽ môžete zaslať ľubovoľný počet vianočných pozdravov. Tešíme sa na vaše originálne pozdravy, ktorými si vzájomne zvestujeme príchod najkrajšieho sviatku roka.

Ako vyrobiť recyklovaný papier:

Starý novinový alebo farebný papier (ideálne je farby veľmi nemiešať) natrhajte na malé kúsky, dajte do vedierka s vodou a nechajte aspoň pol dňa rozmočiť.

Papierovú hmotu rozmixujte mixérom (v malých množstvách, aby ste nepoškodili mixér). Do hmoty pridajte aspoň jednu lyžicu škrobu.

Naberačkou naberte papierovú hmotu, vytlačte z nej vodu a túto kašovitú zmes dajte na tenkú sieťku (alebo kúsok starej záclony). Prekryte vrchnou sieťkou a jemne povaľkajte valčekom na cesto, čím vytlačíte nadbytočnú vodu a vytvarujete tenkú placku. Vrchnú sieťku zložte z tenkej placky. Použiť môžete napríklad aj špongiu, ktorá prebytočnú vodu vysaje.

Papier nechajte voľne vyschnúť – ideálne je nepoložiť spodnú sieťku pri sušení na pevný podklad, aby mohla voda odkvapkať. Odporúčame preto použiť drevený rámik, na ktorý sieťku napnete napr. klinčekmi. Rýchlejšou možnosťou je použitie žehličky. Tenkú placku papierovej hmoty prekryte starou utierkou a prežehlite. Nechajte chvíľu odpariť vodu a potom opätovne hmotu prežehlite až do úplného vysušenia.

Triz4

Rada:
Vianočný pozdrav nemusíte písať priamo na vyrobený papier. Dá sa napríklad vytlačiť na polopriesvitný pauzový papier, ktorý v hornej časti prilepíte na pozdrav a pod ním môžete namaľovať obrázok. Vianočný pozdrav neadresujte konkrétnej osobe. Pozdrav by mal obsahovať všeobecný text, napr.: „Milí stromáci, prajeme vám krásne vianočné sviatky. Klub Stromu života z Pokojova“.

Súťažné práce zasielajte najneskôr do 11. decembra 2017 na adresu Stromu života:

Strom života
Jelenia 7
811 05 Bratislava
Obálku označte heslom: „Deti deťom“

Manuál k súťaži Deti deťom pre deti s hendikepom a znevýhodnené skupiny detí.

foto: Klub Kyjovčík

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory