Ponuka vzdelávacích programov a voľnočasových aktivít

Staňte sa aj vy súčasťou celoslovenskej organizácie, ktorá má viac ako 35-ročnú históriu, vyše 7000 členov a bohaté skúsenosti na medzinárodnej úrovni. Pre deti, mládež, školy aj rodičov pripravujeme programy environmentálnej výchovy, ktoré neustále obnovujeme a rozširujeme o nové aktivity. Súčasťou sú aj aktivity zamerané na rozvoj tvorivosti, umeleckých, komunikačných a prezentačných zručností, ako aj projektového a systémového myslenia.

stromacikova mladez granty
STROMÁČIKOVIA
škôlky
STROMÁCI
školy
 MALÉ GRANTY
dizajn verejného miesta

Ponuka vzdelávacích programov a voľnočasových aktivít pre deti a mládež je určená pre nasledovné cieľové skupiny:

  • deti a mládež školopovinného veku “stromákov” (monitoring životného prostredia SOMBIO.sk, učebnice environmentálnej výchovy, časopis STROM, Envitalent, pravidelné súťaže, workshopy a semináre, mobilná aplikácia EcoUP),
  • deti predškolského veku “stromáčikov” (časopis Stromáčik, pravidelné súťaže, hudobné CD, metodika pre rozvíjanie nadania a IQ dieťaťa).

Pre obe cieľové skupiny je k dispozícii program malých grantov – Dizajn verejného miesta.

“Sme radi, že ako jedna z mála organizácií na Slovensku môžeme poskytovať vzdelávacie programy vo všetkých regiónoch Slovenska. Okrem nesmierne pútavej práce je to pre nás aj záväzok – krok po kroku zlepšovať vzťah mladých ľudí k prírode, životnému prostrediu a zvyšovať ich citlivosť k miestu, v ktorom žijú. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pri plnení tohto záväzku pomáhajú. Ide najmä o našich Vedúcich Klubov, ktorí ako dobrovoľníci pracujú s deťmi a mládežou.”

Richard Weber
weber@stromzivota.sk

Vaši koordinátori environmentálnej výchovy pre materské a základné školy:

Monika Oravcova Stanka Blahova Nada Razusova
Monika Pjechová
pjechova@stromzivota.sk
Braňo Kolena
kolena@stromzivota.sk
Stanka Blahová
blahova@stromzivota.sk
Naďa Rázusová
redakcia@stromzivota.sk
Jana Jáchymová
kancelaria@stromzivota.sk
Jakub Kyjac
kyjac@stromzivota.sk
Žofia Miklovičová
sofia.miklovic@stromzivota.sk
Vlado Dobiaš
dobias@stromzivota.sk

Zdieľajte Vaše skúsenosti s projektami a súťažami Stromu života alebo nám napíšte aj o ďalších aktivitách, ktoré v rámci svojho Klubu realizujete. Radi Vaše príspevky zverejníme. Článok spolu s fotografiami stačí poslať na e-mailovú adresu územného koordinátora a my sa už postaráme o zvyšok.
Články o činnosti Klubov Stromu života uverejňujeme na stránke sombio.sk.

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory