Jarné aktivity Klubu Sova z Partizánskeho | Strom života

Jarné aktivity Klubu Sova z Partizánskeho

Stromáci z Klubu Sova spolu s dobrovoľníkmi zrealizovali na jar niekoľko podujatí, v rámci ktorých dokončili práce na Náučnom chodníku Bielické Bahná pri Partizánskom, oslávili spoločne s obyvateľmi mesta Hodinu pre Zem, stavali zábrany proti ťahu žiab cez cestu a hľadali snežienky v obľúbenej lokalite. Počas chladných dní trávili pár stretnutí aj v čajovni, kde sa venovali environmentálnym aktivitám.

Bielické Bahná

V rámci prvej tohtoročnej brigády na Bahnách sme spolu s dobrovoľníkmi sprechodnili poslednú časť chodníka, tak aby sa nemuselo preliezať potrubie, vyšmirgľovali a natreli fungicídym prípravkom drevené prvky chodníka a ďalšie menšie úpravy. Najväčším úlovkom dňa bola pneumatika z traktora, ktorá ležala niekoľko rokov v jazierku a hyzdila toto krásne miesto. Neskôr ju spolu s ostatným vyzbieraným odpadom odviezli pracovníci Technických služieb mesta tam kam treba.
Počas druhej brigády sme osadili jeden nový mostík do novovzniknutého úseku chodníka a jeden z Líščieho ostrova ako aj vyzbierali odpadky, ktoré ešte nestihla zamaskovať vegetácia.
Dobrovoľníci z radu dospelákov osadili počas tretej brigády informačnú tabuľu spolu s lavičkou v Malých Bieliciach blízko Bielických Bahien. Tabuľa bude informovať návštevníkov kúpeľov a letiska o tejto lokalite európskeho významu.
Dňa 28. apríla sme ponatierali drevené prvky ochrannou lazúrou a citlivo odstránili časti krovín zasahujúcich do trasy chodníka. Keďže sa blíži obdobie hniezdenia vtáctva, ďalšie brigády plánujeme zatiaľ až v druhej polovici leta. Budú zamerané na čiastočné odstránenie trste obyčajnej a náletových druhov drevín z porastov marice pílkatej.
 “Strážkyňa Bahien” – korytnačka Klára nás sprevádza počas našich brigád.  

Stretnutia v čajovni Strom života a Hodina pre Zem

V čajovni s rovnomenným názvom ako je názov našej organizácie sme trávili čas stromáckymi diskusiami, organizovaním našich ekoaktivít  aj v spolupráci s inými organizáciami v meste a tvorbou umeleckých diel 🙂
POZRITE SI KRÁTKE VIDEO K PODUJATIU HODINA PRE ZEM V PARTIZÁNSKOM

Stavanie žabieho čínskeho múru na Kolačne

Koncom marca sme stavali zábrany pre hromadnú migráciu ropúch bradavičnatých v lokalite Kolačno, aby sa predišlo ich úhynu pod kolesami áut. Prišlo nám pomôcť veľa miestnych dobrovoľníkov, ale aj detí zo susednej dediny. Pomohli nám aj dobrovoľníci z radu ochrancov prírody SZOPK, ktorí nám ráno pred akciou “predkopali rigol” do ktorého sme vkladali fóliu a tak uľahčili prácu. Potrebný materiál ako aj “pracovné auto” nám poskytol miestny veterinár, ktorý spolupracuje s pracovníkmi Správy CHKO Ponitrie. A nielen to, za odmenu nám jeho manželka upiekla skvelé koláče 🙂

Za snežienkami na Brezovú

K naším najobľúbenejším miestam, kde radi chodievame, patrí jednoznačne zrub Brezová so svojím čarokrásnym okolím. Tentokrát sme sa vybrali hľadať snežienky.


Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory