Strom života spolu dobrovoľníkmi vyčistil Malý Dunaj | Strom života

Strom života spolu dobrovoľníkmi vyčistil Malý Dunaj

S nápadom vyčistiť koryto Malého Dunaja od odpadu prišiel Strom života, ale celková realizácia bola možná aj vďaka podujatiu firemného dobrovoľníctva Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis a taktiež vďaka pánovi Petrovi Petríkovi z Novej Dedinky, ktorý na podujatie poskytol lode. Samotná upratovacia akcia prebiehala počas dvoch dní 15.6.-16.6., pričom dobrovoľníkom sa počas nej podarilo vyzbierať z vody viac ako 4 metre kubické odpadu.


Prvý deň sa akcie zúčastnilo 13 dobrovoľníkov z bratislavských firiem, druhý deň 11 dobrovoľníkov z firiem a taktiež aj z radov verejnosti. Obdivuhodná bola ich motivácia a nasadenie vyťahovať najrozličnejší odpad z koryta Malého Dunaja a z jeho brehov. Najväčší odvážlivci si trúfli aj na vyťahovanie ťažkých, bahnom naplnených pneumatík, ktorých sa za dva dni upratovacej akcie vyzbieralo 21.
Najrozličnejší odpad, ktorý sa do koryta Malého Dunaja naplaví z hlavného mesta, ale je sem taktiež vyhodený úmyselne, bolo nevyhnutné odstrániť, aby sa zabránilo negatívnemu dopadu odpadu na krehký ekosystém Malého Dunaja.

Správa o tejto akcii sa objavila aj médiách a môžete si ju prečítať tu.

O tom, ako sa nám darilo a nakoniec podarilo vyčistiť malý Dunaj svedčí aj fotodokumentácia z podujatia, ktorú si môžete prezrieť nižšie.

     
     
     
     
     
     
   

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory