Vyhlásenie vianočnej súťaže “Deti deťom” | Strom života

Vyhlásenie vianočnej súťaže “Deti deťom”

Vytvorte si vlastný recyklovaný papier, ktorý následne využijete ako materiál pre výrobu vianočného pozdravu a zapojte sa tak do 3. ročníka výtvarnej súťaže Deti deťom.

Uzávierka súťaže je 14.12.2012.

Pre inšpiráciu si môžete pozrieť práce z minulého ročníka súťaže.


Bližšie inštrukcie k súťaži:
Vianočný pozdrav neadresujte konkrétnej osobe. Ak pozdrav obsahuje text, tento musí byť všeobecný. Napr. „Milí stromáci, prajeme vám krásne Vianočné sviatky. Klub Stromu života z Pokojova“. Jeden Klub SŽ môže vyrobiť ľubovoľný počet vianočných pozdravov. Vianočné pozdravy budú po vyhodnotení zaslané pred Vianocami  iným stromáckym Klubom.

Hodnotenie:
Kancelária Stromu života bude zaslané pozdravy priebežne hodnotiť a tie najkrajšie a najoriginálnejšie tesne pred Vianocami odmení vecnými cenami. 

Ako vyrobiť recyklovaný papier:

  • Starý novinový alebo farebný papier (ideálne je farby moc nemiešať) natrhajte na malé kúsky, dajte do vedierka s vodou a nechajte aspoň pol dňa rozmočiť.
  • Papierovú hmotu rozmixujte mixérom (ideálne po malých množstvách, aby ste si nepoškodili mixér).
  • Do hmoty pridajte aspoň lyžicu škrobu.
  • Naberačkou naberte papierovú hmotu, vytlačte z nej vodu a túto kašovitú zmes dajte na tenkú sieťku (alebo kúsok starej záclony). Prekryte vrchnou sieťkou a jemne povaľkajte valčekom na cesto, čím vytlačíte nadbytočnú vodu a vytvarujete tenkú placku. Vrchnú sieťku dajte z tenkej placky dole. Použiť môžete napríklad aj špongiu, ktorá prebytočnú vodu vysaje.
  • Papier nechajte voľne vyschnúť (ideálne je, aby spodná sieťka pri sušení nebola na pevnom podklade, nech môže voda odkvapkať. Odporúčame preto použiť drevený rámik, na ktorý sieťku napnete napr. klinčekmi). Rýchlejšou možnosťou je použitie žehličky. Tenkú placku papierovej hmoty prekryte starou utierkou a prežehlite. Nechajte chvílu odpariť vodu a potom opätovne hmotu prežehlite až do úplneho vysušenia.

Rada: Vianočný pozdrav nemusíte písať priamo na vyrobený papier. Dá sa napríklad vytlačiť na polopriesvitný pauzový papier, ktorý v hornej časti prilepíte na pozdrav a pod ním môžu deti namaľovať obrázok.

Súťažné práce zasielajte najneskôr do 14. decembra 2012 na adresu:
Strom života
Mlynské Nivy 41
821 09 Bratislava
Obálku označte heslom: “Deti deťom.”

V mene všetkých stromákov sa tešíme na originálne pozdravy, ktorými si vzájomne zvestujeme príchod najkrajšieho sviatku roka.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory