Vyhodnotenie súťaže Stromácka debatná liga | Strom života

Vyhodnotenie súťaže Stromácka debatná liga

V mesiacoch september až december sa uskutočnil na základných školách po celom Slovensku pilotný ročník debatnej súťaže Stromácka debatná liga. Cieľom tejto súťaže bolo prostredníctvom environmentálne orientovaných tém podnietiť v deťoch schopnosť argumentovať a prezentovať svoj názor pred publikom.


Do pilotného ročníka súťaže sa zapojilo niekoľko tímov, pričom dva víťazné tímy – v kategórii 5.-6. ročník a v kategórii 7.-9. ročník ZŠ – si odniesli vecné ceny.

Víťazmi v kategórii 5.-6. ročník ZŠ sa stali Alexandra Paloncyová a Simona Vančová z Klubu SŽ Kamaráti Petra Pana z Hlohovca s témou “Igelitové sáčky a tašky patria k jedným z najvýznamnejších vynálezov súčasnej doby.” (nesúhlasné stanovisko)
Víťazmi v kategórii 7.-9. ročník ZŠ sa stali Alexander Velič a Andrej Bederka z Klubu SŽ Lamačské Sovy z Bratislavy s témou “Slnečné alebo veterné elektrárne by som pokojne postavil aj na ornej pôde.” (súhlasné stanovisko)

Nižšie si môžete pozrieť prezentačné video k súťaži natočené v Klube SŽ Lamačské Sovy.

lamacske sovy kamarati petra pana
Alex Madová, Anna Lehotská, Katarína Špačková z Klubu Lamačské sovy z Bratislavy Alexandra Paloncyová, Simona Vančová, Ivana Libantová, Tereza Čiffáryová, Lukáš Janek, Jakub Vronka z Klubu Kamárati Petra Pana z Hlohovca

Ceny pre víťazov:

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory