Zvieratá v kyjovskom lese | Strom života

Zvieratá v kyjovskom lese

Dedina Kyjov sa rozprestiera v prekrásnom údolí Čergovského pohoria. Je obklopená vysokými horami a peknou lesnou panorámou, ktorú nám môžu závidieť obyvatelia celého Slovenska. Lesy sú domovom nielen pre stromy, ale aj pre veľké množstvo živočíchov. Žijú tu početné stáda lesnej zveri ako napríklad: srnky, jelene, diviaky, svorky vlkov, ba dokonca tu poľovníci vystopovali aj medveďa. Nepríjemnou stránkou každoročnej tuhej zimy v tomto kraji je, že lesná zver hladuje a sťahuje sa do blízkosti ľudských príbytkov. Vysokánske záveje snehu bránia srnkám, aby si vyryli spod snehu stebielko trávy. Pomáhajú im poľovníci a kúskom pomoci sme prispeli aj my, členovia Klubu Stromu života Kyjovčík.

Viac sa dočítate na webovej stránke školy www.zskyjov.edupage.sk

Škola každoročne organizuje podujatie alebo integrované hodiny na tému Zvieratká v tuhej zime. Teoretickú časť vždy spájajú aj s praktickou. Prinášame pár fotiek z tohtoročného prikrmovania lesných zvierat a sledovania ich stôp v snehu.

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory