Príroda v meste – odolné mestá, odolná mládež | Strom života

Príroda v meste – odolné mestá, odolná mládež

Strom života ako partnerská organizácia IYNF hľadá členov (do 30 rokov), ktorí sa chcú zúčastniť stretnutia zameraného na vytváranie mestských environmentálne udržateľných oblastí. Stretnutie sa bude konať budúci rok v Taliansku (Volterra) 28.mája – 1.júna 2014


Predpokladá sa, že do roku 2030 bude 60% svetovej populácie žiť v mestských oblastiach. Tvrdí sa, že urbanizmus výrazne mení stav ľudstva a náš vzťah k Zemi. Mestské oblasti majú výrazný vplyv na životné prostredie, vo veľkej miere poškodzujú prírodné zdroje a zároveň vytvárajú ďalšie problémy pre obyvateľov týchto oblastí, ako je strata biodiverzity a efekt mestského tepelného ostrova. V súčasnosti mladí ľudia na celom svete vytvárajú mestské priestory, v ktorých sa spájajú kreativita, environmentálne a sociálne aktivity, inšpirujú miestnych obyvateľov, povzbudzujú samosprávy a podporujú firmy zavádzajúce postupy šetrné k životnému prostrediu. 

Tohto medzinárodného stretnutia sa zúčastní 35 mladých účastníkov a niekoľko odborníkov, aby diskutovali o témach týkajúcich sa zeleného mestského života, hľadali spôsoby ako budovať vzťah mestských deti k prírode a uľahčili zmenu z environmentálne nepriateľského správania na ekologické a zdravé správanie. Stretnutie bude obsahovať web-semináre, interaktívne prednášky, priestor na otvorené zdieľanie myšlienok, takže sa budete môcť podeliť o svoje zručnosti, získať nové vedomosti a inšpirovať sa svojimi rovesníkmi a pozvanými odborníkmi.

Dáme vám možnosť zistiť viac o mestskom záhradníčení, komunitnej spolupráci, aktivitách vedúcich k zmene – všetky témy budú spojené s aktívnym zapojením sa mládeže do budovania zelených komunít v mestách.

Vhodnými kandidátmi sú:

  • mladí ľudia s dobrou znalosťou anglického jazyka (1 až 3 účastníci),
  • stromáci, ktorí aktívne prispeli k zazeleňovaniu verejných priestranstiev, vedia prezentovať svoju činnosť a aktívne prispieť k programu stretnutia a následne po návrate šíriť výsledky projektu

Náklady projektu:
náklady na projekt sú čiastočne hradené z grantu programu Mládež v akcii (4.3). Výdavky spojené s celým programom, vzdelávacie materiály, ubytovanie a strava sú hradené. V rámci cestovných nákladov na stretnutie je hradených 70%.

Stretnutie bude hostiť miestna skupina talianskych priateľov prírody vo Volterra – v srdci Toskánska. Tento dom vo vlastníctve združenia spája komunitu talianskych priateľov prírody od roku 1978 a je centrom rôznych spoločenských aktivít, ako je pozorovanie hviezd a fotografické kurzy.

Miesto konania sa môže pochváliť neuveriteľnou históriou komunitnej obnovy a vlastným astronomickým observatóriom – a ešte sme sa nezmienili o neuveriteľnom výhľade na toskánsku krajinu a prírodu.

Ak Vás ponuka zaujala zašlite nám svoj stručný motivačný list na email [email protected] Uzávierka pre vyjadrenie záujmu je 17. máj 2013.

Viac informácií o International Young Naturefriends nájdete tu 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory