Strom života sa pripravuje na veľké upratovanie Malého Dunaja | Strom života

Strom života sa pripravuje na veľké upratovanie Malého Dunaja

Vďaka veľkému úspechu minuloročnej upratovacej akcie na Malom Dunaji sa Strom života rozhodol aj tento rok zorganizovať čistenie vôd Malého Dunaja v rámci podujatia firemného dobrovoľníctva Naše Mesto. Akcia sa bude tento rok konať v piatok 14.6. a zúčastní sa jej rekordný počet 33 dobrovoľníkov.


S nápadom vyčistiť koryto Malého Dunaja od odpadu prišiel minulý rok Strom života. Realizácia projektu je možná vďaka spojeniu síl firemných dobrovoľníkov, ktorí sa každoročne zapájajú do aktivít v rámci podujatia Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis a taktiež vďaka pánovi Petrovi Petríkovi z Novej Dedinky.

Prácu pána Petríka si nesmierne ceníme, nielen za zabezpečenie logistiky podujatia vo forme zapožičania lodiek zo svojej požičovne a za zabezpečenie “cateringu” vo forme domáceho kotlíkového gulášu, ktorý pripravuje pre všetkých účastníkov, ale aj pre jeho nenapodobiteľnú schopnosť premiestňovať sa v priestore a čase. Tá sa prejavuje tým, že okrem našej akcie dokáže “odbaviť” ďalšie dve (a možno aj viacej) paralelných akcií na Malom Dunaji. Je možné, že sa pán Petrík vie pohybovať v paralelných svetoch, no túto informáciu nemáme ešte overenú.

Čo sa minuloročnej akcie týka, tej sa zúčastnilo dokopy 24 dobrovoľníkov a bolo možné vytiahnuť z vody viac ako 4 metre kubické odpadu. Veríme, že sa nám tento rok s 33 zapojenými dobrovoľníkmi podarí prekonať tento výsledok a taktiež, že všetci dobrovoľníci budú odchádzať domov v suchom tričku. 🙂

Medzi kuriozity, ktoré sa nám podarilo vytiahnuť minulý rok z vody patrí: 21 pneumatík, koliesková korčuľa, počítač, kožený kufrík, stojan na lampu, plastová stolička…Otázkou však je, ako sa tieto rôznorodé fragmenty našej civilizácie dostali do vôd Malého Dunaja a kto je za to zodpovedný. Odpoveď necháme na vás, no dovoľte na záver jedno naše prianie.

Želáme si, aby akcie podobného typu mali silu meniť správanie ľudí a pomôcť im uvedomovať si spojitosti tohto sveta a následky svojho konania. O tom, či sa nám to aspoň čiastočne podarilo vás budeme informovať v júni.

Zatiaľ si môžete zaspomínať a prezrieť si svedectvo o minuloročnej akcii v galérii nižšie:

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory