Plánovací víkend 2013 | Strom života

Plánovací víkend 2013

Radi by sme vás pozvali na tohtoročný plánovací víkend  International Young Naturefriends (IYNF). Bude to podujatie, kde sa stretnú zástupcovia členských a partnerských organizácií, dobrovoľníci a školitelia IYNF, aby si vymenili nápady, rozmýšľali nad novými projektmi a ďalším rozvojom siete IYNF.


Rok 2013 je vyhlásený IYNF ako Rok akcie pre zmenu. Z tohto dôvodu bude plánovací víkend 2013 zameraný na rôzne podujatia, ktorých cieľom je priniesť pozitívne zmeny do hnutia Priateľov prírody ako aj do celého sveta.

Cieľmi stretnutia je podporiť spoluprácu organizácií a dobrovoľníkov pri realizácií medzinárodných projektov a priniesť informácie o možnostiach ponúkaných programom Mládež v akcii a sieťou IYNF. Väčšina programu bude venovaná ukážkovej spolupráci zastúpených organizácií, posilneniu vzťahov medzi organizáciami a projektovému plánovaniu. Okrem toho by sme chceli aktívne zapojiť členské a partnerské organizácie do formovania budúcnosti strategického rozvoja a priorít IYNF. 

Plánovací víkend úzko nadväzuje na konferenciu IYNF, ktorá sa konala v máji 2013 na Slovensku. Účastníci sa budú môcť podeliť o svoje skúsenosti a vymeniť si informácie o tom, ako využili vedomosti, zručnosti a nápady získané počas stretnutia.

Táto akcia sa koná v spolupráci s nemeckými Mladými priateľmi prírody a nadväzuje na ich práve prebiehajúci projekt „Mládež cestuje s ohľadom“, ktorý je láskavo podporený nemeckým ministerstvom pre rodinu, seniorov, ženy a mládež. Spoločne budeme skúmať rôzne témy súvisiace s ohľaduplným cestovaním, ako môžu byť vaše aktivity v prírode viac udržateľné, ale aj čo zvážiť, keď si vyberáte jedlo pre vaše podujatia. Budeme diskutovať o prvých výsledkoch projektu a plánovať ďalšie aktivity.

Toto podujatie je podporené z programu Európskej únie Mládež v akcii.

Prednosť vo výberovom procese budú mať uchádzači, ktorí sú v súčasnosti aktívny v hnutí Priateľov prírody.

Plánovací víkend IYNF bude založený na metódach neformálneho vzdelávania, ako sú skupinové aktivity, prezentácie, riadená diskusia prostredníctvom „otvoreného priestoru“, plánovanie akcií a hodnotenie.

Podujatie je otvorené pre: zástupcov členských a partnerských organizácií IYNF, dobrovoľníkov, zástupcov rôznych mládežníckych organizácií, ktoré zdieľajú hodnoty IYNF a sú ochotné zapojiť sa do spolupráce.

Dátum a miesto konania: 20.-24. november 2013, Dom priateľov prírody Grafhorn pri Hanoveri, Nemecko.

Dom priateľov prírody Grafhorn je vysnívanou destináciou pre tých, čo hľadajú oddych ako aj pre milovníkov ekoturizmu v podobe horskej turistiky, bicyklovania, jazdenia na koni, prechádzok, atď. Dom má bezbariérový prístup. Grafhorn je miestom šetrným k životnému prostrediu s vlastným poľnohospodárskym systémom, ponúka kus národnej kultúry a miestnej pohostinnosti. Ideálne miesto na stretnutie obklopené prírodou! A navyše – internetové a mobilné spojenie je dosť slabé – takže si môže trochu odpočinúť od blikajúcich obrazoviek a plne sa zamerať na „tu a teraz“.

Náklady: žiadne účastnícke poplatky, 30% cestovných nákladov (ak sú vaše cestovné náklady nižšie ako 200 EUR), 40% cestovných nákladov (ak sú vaše cestovné náklady nad 200 EUR)

Maximálna výška refundácie je 162 EUR (to znamená, že ak vaše cestovné náklady sú 270 EUR, budete vám vrátených 60%, teda 162 EUR, ak však vaše cestovné náklady sú vyššie ako 270 EUR, bude vám vrátených najviac 162 EUR bez ohľadu na konečnú výšku vašich cestovných lístkov).

Prihláška: vyplňte prosím tento formulár žiadosti do 31. augusta.

V prípade akýchkoľvek otázok píšte prosím na [email protected]

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory