Prvý tohtoročný hlinený workshop je úspešne za nami | Strom života

Prvý tohtoročný hlinený workshop je úspešne za nami

Zablátené topánky nás tento rok zaviedli neďaleko od Hlohovca do obce Koplotovce. Hostitelia workshopu Heňo a Darinka si stavajú hlinený domček na brehu jazera obklopeného lužnými porastmi Váhu. Prvý hlinený workshop v roku 2013 bol zameraný na nanášanie vnútorných hrubých omietok a budovanie priečok technikou “cordwood”.


Účastníci workshopu sa zišli v piatok podvečer, občerstvili a navzájom predstavili. Možnosti ubytovania boli rôzne: niekto spal v stane, niekto v pripravenom típí, v aute alebo na padláši hlineného domu. Večer lektor workshopu Mgr.art.Roman Miškov predstavil formou prezentácie techniku “earthbag”, ktorou bol domček postavený. V sobotu ráno pokračoval program prácami na výrobe a nanášaní hrubých hlinených vnútorných omietok ako aj zmesi na stavbu cordwood priečok. Po výdatnom obede práce pokračovali až do večera. Pri spoločnej grilovačke odovzdával lektor svoje skúsenosti z minulých workshopov zameraných na techniku earthbag a na záver si všetci spoločne pozreli film o hlinenom staviteľstve. V nedeľu sa práce opakovali až do skorého popoludnia.
Po celý čas sa workshopom niesli nekonečné “hlinené diskusie” účastníkov.
V krátkom videozostrihu si môžete vychutnať atmosféru ďalšieho vydareného hlineného workshopu.

Nanesené hrubé omietky so zachovaním “vrecového reliéfu”. Nanášanie omietky holými rukami. Cordwood priečka.
Jednoduchá metóda na zisťovanie druhu pôdy.   Účastníci v nedeľu po práci…

Budúci workshop je naplánovaný na 19. – 21. júla kde sa bude pokračovať v už začatých prácach. Okrem toho sú naplánované práce spojené s jemnými vnútornými omietkami, hrubými vonkajšími omietkami nanášaných na rákos ako aj úpravu hlinenej podlahy.

Už teraz sa tešíme na Vašu účasť.
Dohlinenia

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory