Hlinený workshop Koplotovce IV./2013 | Strom života

Hlinený workshop Koplotovce IV./2013

Predzvesť chladnejšieho počasia neodradila milovníkov hlinotvorby od štvrtého tohtoročného hlineného workshopu. V dňoch 7. a 8. septembra sa v earthbag domčeku na brehu jazera tvorila krása v podobe finálnych jemných omietok a hlinených podláh.


V piatok podvečer sa v budúcej obývačke domčeka niesla diskusia najmä v duchu výmeny skúseností v oblasti “hlino- a slamotvorby”. Ustlali sme si na drevenej podlahe priamo pod trstinovou strechou na poschodí hlinenej novostavby a spalo sa výborne. Keďže, všetci prítomní mali už s hlinou predošlé skúsenosti, Heňo v sobotu ráno krátkou a výstižnou prezentáciou predviedol odporúčanú ručnú techniku nanášania jemnej hlinenej omietky. Už na prvý pohľad zmes vyzerala a voňala lepšie, ako tá “konvenčná” zo stavebnín. Práca s kvalitne namiešanou zmesou piesku, ílu, hliny a vody v správnom pomere preniesla účastníkov workshopu na pomedzie sochárskeho umenia a prírodného designu. Ku práci nám už popoludní začali hrať hudobné skupiny, ktoré sa v obci zišli pri príležitosti osláv Koplotoviec. Pred spaním ešte pár tónov z našej vlastnej gitary otvorilo brány do krajiny hlinených snov 🙂 “V neděli se nedělá” pre nás neplatilo a hneď z rána sme pokračovali v novotvaroch hlinených stien a s podlahou budúcej spálne.

 V krátkom videozostrihu si môžete vychutnať atmosféru vydareného septembrového hlineného workshopu:

     

Atmosféra bola opäť výborná, za čo ďakujeme všetkým prítomným, najmä však Darinke a Heňovi, ktorí nám okrem svojej priateľskej energie naplnili aj žalúdky výnimočnou domácou kuchyňou. Už teraz sa tešíme na posledný tohtoročný hlinený workshop v Koplotovciach, ktorý sa uskutoční 4. – 6. októbra 2013, už za novými oknami domčeka. Bližšie informácie o spôsobe prihlasovania nájdete tu.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory