Jesenné aktivity Klubu Raj | Strom života

Jesenné aktivity Klubu Raj

Krásne jesenné dni priam lákajú na prechádzku do prírody. A keď sa k tomu ešte pridá aj zaujímavá či prospešná aktivita, človek má hneď lepší pocit. Deti z Klubu Raj v októbri veru nelenili a do prírody si vyšli niekoľkokrát. A nebolo to len o prechádzkach…


Na začiatku mesiaca čakalo na deti jesenné upratovanie prírody v mestských lesoch mesta Dobšiná, v časti Ramža. Lokalitou prechádza náučný chodník, ktorý miestni obyvatelia často využívajú na krátke výlety do prírody. Cieľom podujatia bolo nielen si pestovať kladný vzťah k prírode a k svojmu okoliu, ale aj rozvíjať morálno-vôľové vlastnosti. Na záver akcie sa deti mohli tešiť z dobre vykonanej práce.

/kliknutím na fotky sa zobrazia zväčšené v novom okne/

Ďalšia akcia s názvom “Nevieš, kam patrím?” ich zaviedla do miestnej časti Tri Ruže. Deti sa tentoraz nezamerali len na vyčistenie danej lokality od odpadu a vecí, ktoré v prírode nemajú svoje miesto, ale zároveň im bol vysvetlený aj význam separovania odpadu. Na konci podujatia si tak opäť mohli pripísať dobrý skutok.

Členovia Klubu Raj sa zapojili aj do našej fotografickej súťaže Zrkadlo duše. Rozvíjajú tak svoje pozorovacie schopnosti a prostredníctvom fotiek sa snažia zachytiť čaro prírody. A kto vie, možno sa budú tešiť aj z úspechu.

Dana Husárová, vedúca Klubu Raj

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory