Októbrový deň | Strom života

Októbrový deň

Október patrí k najfarebnejším mesiacom roka. Tento rok sa október vydaril krásnym slnečným a teplým počasím. Preto aj my, členovia Klubu Zelenáči, sme sa vybrali na vychádzku, aby sme si z nej priniesli materiál na „Októbrový deň“.


V utorok 22.októbra sme pripravili pre našich spolužiakov malé prekvapenie. V jednej z tried školy sme pripravili malú výstavu ovocia a zeleniny, kde sa žiaci mohli o nich dozvedieť základné informácie a pozrieť si ukážky. Videli tu mrkvu, fazuľu, jablká, cesnak, ale aj orechy a červenú repu. Žiaci si prezreli aj ukážky šikovnosti členov Klubu pri výrobe jesenných aranžmán, kde využili konáriky ozdobných kríkov, ale aj gaštany a tekvice. Zahrali sa s pexesom, kde sa oboznámili s mnohými druhmi zeleniny a ovocia. A tiež sa zahrali hru „Mrkva nehnevaj  sa“ a „Jablko nehnevaj sa“ . Hrací plán, figúrky aj hracie kocky sme si urobili sami.
Bonusom bola ochutnávka zeleninových šalátov a ochuteného mlieka, ktorá sa stretla s veľkým úspechom u mladších aj starších žiakov.
„Októbrový deň“ sa vydaril a stretol sa s pozitívnym ohlasom u žiakov aj u učiteľov. Takúto úspešnú akciu zopakujeme aj na budúci rok.

Ing. Iveta Hliváková, vedúca Klubu SŽ Zelenáči, Brzotín

     

 

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory