Týždeň zdravej výživy | Strom života

Týždeň zdravej výživy

Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Práve preto si 16. októbra pripomíname Svetový deň výživy.


Vyvážená strava je veľmi dôležitá. Potrebný je dostatok: vitamínov a minerálov, bielkovín a vlákniny. K zdravej strave nepatrí veľa mastného, sladkého a veľa soli. Mali by sme nášmu telu dopriať viac ochranných látok. Na správnu životosprávu sme v týždni od 14. – 18. 10. upozornili aj našich žiakov zo ZŠ s MŠ v Kyjove prostredníctvom aktivít, ktoré sa prelínali na viacerých vyučovacích hodinách, napr.:

– zásady zdravej výživy
– nástenky k téme Jeme zdravo?
– rozprávka O zajkovi, ktorý nechcel jesť mrkvu
– triedenie zeleniny spojené s výstavkou
– konzervovanie ovocia a zeleniny
– aktivita Skús ma uhádnuť  /hmatom, čuchom, chuťou/
– príprava ovocných a zeleninových šalátov spojená s ochutnávkou

Teší nás, že deti pre svoje zdravie urobili niečo viac. Veríme, že návyky, ktoré im vštepujeme, sa stanú súčasťou ich života. Pre naše zdravie a prevenciu chorôb má zdravý spôsob života veľký význam – k nemu patria zdravá výživa a správne stravovacie návyky, pohybová aktivita, dostatok spánku a pozitívne myslenie.

Mgr. Ľudmila Kanuščáková

/kliknutím na obrázok sa zobrazí zväčšený v novom okne/

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory