Bylinkový čaj | Strom života

Bylinkový čaj

Sychravé a chladné jesenné dni priam lákajú posedieť si pri šálke teplého voňavého čaju, ktorý neraz pomôže aj pri rôznych chorobách. Kto sa vyzná v bylinkách a počas roka si ich sám zbiera a suší, nám dá isto za pravdu. Preto aj Stromáci z Brzotína spoznávali liečivé bylinky a samozrejme nechýbala ani ochutnávka čaju.


Dňa 22.11. sme my, Zelenáči spolu s Ing. Šimunovou z Národného parku Slovenský kras zorganizovali posedenie s bylinkovým čajom. Najprv nás Ing.Šimunová oboznámila s liečivými rastlinami, ktoré rastú v našom regióne. Naučili sme sa ako a kedy zbierať a sušiť liečivé rastliny. Ale hlavne sme sa dozvedeli o  liečivých účinkoch rastlín a spoznali sme aj niektoré, ktoré boli až do včera pre nás viac-menej neznáme.

Po prezentácii začala ochutnávka. Ochutnávali sme čaj z materinej dúšky, žihľavy a lipy. Celkom nám chutili. Potom sme poznávali bylinky aj podľa vône a poskladali sme si obrázky niektorých liečivých rastlín a určovali sme ich.

Ing. Iveta Hliváková, Klub Zelenáči, Brzotín

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory