Na račej farme v Sebedraží | Strom života

Na račej farme v Sebedraží

Ťažko by sme dnes hádali, koľkí z nás mali šťastie vidieť živého raka riečneho na vlastné oči. Dnes je rak riečny jedným zo štyroch druhov rakov, žijúcich na území Slovenska. Je zákonom chránený a žije len v čistých vodách, takže kde žijú raky – tam si môžete byť istí, že je voda naozaj čistá. O pravdivosti týchto slov sa presvedčili aj členovia klubu MRAVENISKO z Ludaníc.


V jednu slnečnú sobotu, sa mladší členovia Klubu Stromu života MRAVENISKO vybrali na exkurziu na Račiu farmu do Sebedražia pri Prievidzi. Cesta ubiehala rýchlo a deti sa už nevedeli dočkať príchodu na farmu. A ich trpezlivosť sa im oplatila. Privítal ich zaujímavý areál plný zaujímavých objektov: indiánske stany, hojdačky, preliezačky, videli starú loď, väzenie s kostrou zlého piráta, skameneného obra zakopaného pod zemou. Najviac však deti zaujala prednáška o živote rakov, dokonca si každý, kto chcel mohol aj raka chytiť alebo aspoň pohladkať. Deti si potom mohli zachytať rybky na udicu v jazierku, ale ako správni milovníci prírody ich potom pustili späť do vody. Tí, ktorých nebavila rybačka, si mohli zahrať minigolf. Keď deti vyhladli, čakala ich opekačka, ktorú im pripravila teta kuchárka. Deti odchádzali z račej farmy plní zážitkov ale aj nových vedomostí o úžasných  tvoroch našej prírody.

 Sebedražie areál  Odletí – neodletí  Hádam niečo ulovíme

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory