Zdravé svetlo pre naše deti | Strom života

Zdravé svetlo pre naše deti

V základnej škole na Levočskej ulici v Spišskej Novej Vsi, ktorú navštevujú aj členovia Stromu života, menili osvetlenie za plnospektrálne prirodzené svetlo. Zamerali sa na triedy a kancelárske priestory, ktoré sú orientované na sever a chýba v nich dostatok denného svetla.


skolnikDo výmeny osvetlenia boli zapojené aj deti, ktoré mohli nadobudnúť teoretické aj praktické skúsenosti a vedomosti o výhodách plnospektrálneho osvetlenia. S výmenou žiarivkových trubíc mal plné ruky školník Gončár. Celkovo sa vymenilo osvetlenie v 8 triedach a 4 kancelárskych priestoroch. Všetky triedy s novým osvetlením boli zároveň označené nápisom “Trieda so zdravým svetlom”. Ku sprievodným aktivitám patrila súťaž o najkrajší plagát, v rámci ktorej sa žiaci 6. a 7. ročníkov pokúsili vyjadriť svoje pocity, ako vidia zdravé svetlo. Mladší žiaci naspievali pieseň o svetle, ktorú im zložila ich pani učiteľka Bibiána Kollárová.

trieda trieda trieda
spievanie
Svetielka
Keď sa v škole začne zmrákať,
to nás veru nenaľaká.
Z výšky na nás svetlo svieti,
ktoré ľúbi všetky deti.

Svetielka, svetielka fantastické,
Príjemné, prírodné, ozdravujúce.

Aj keď vonku dážď sa leje
u nás v triede slnko hreje.
Čo to máme za zázraky,
že svetlo žiari a nie mraky?

Svetielka, svetielka…

Viac sa dozviete tu.

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory