Jesenná turistika s Borievkou | Strom života

Jesenná turistika s Borievkou

Členovia Klubu Stromu života Borievka z Lučenca podnikli počas novembra dva zaujímavé turistické výstupy. Veľkí aj malí stromáci tak mali možnosť zmysluplne stráviť svoj voľný čas a spoznávať krajinu a prírodné hodnoty Lučeneckej kotliny.


Prvým celodenným výletom bol Karolovský výstup na Bralo a Bralce v Slovenskom Rudohorí.
Stretli sme sa na stanici v Lučenci a autobusom sme sa presunuli do Tuhára. Na námestí sme sa stretli s ostatnými turistami, a začal sa náš výstup po zelenej značke na Bralo. Počasie nebolo práve najkrajšie, takmer celý deň nás sprevádzala hmla alebo mrholenie. Po lesnej cestičke sme sa popri prírodnej studničke dostali až k Jaskyni pod Bralcami. Potom sme sa na vyhliadke stretli aj s turistami prichádzajúcimi z iných smerov. Po krátkych rozhovoroch nás čakal zostup späť do Tuhára. Tu bolo pre účastníkov pripravené chutné občerstvenie – guľáš i kapustnica. Ochutnali sme aj zákusky, a potom nás už čakala cesta cez Divín do Mýtnej, odtiaľ vlakom späť do Lučenca. Napriek tomu, že sme trochu aj zmokli a bola nám zima, výlet sa vydaril.

                           

O týždeň naše turistické topánky smerovali do Veporských vrchov, kde nás čakal Výstup na Jaseninu.
Stretli sme sa na stanici v Lučenci ešte za tmy a autobusom sme sa presunuli do Málinca. Po červenej turistickej značke sme pomaly hore kopcom statočne kráčali až na Brložno. Tu sme si chvíľku oddýchli, pokochali sa výhľadom na nádherne sfarbené kopce. Spoznávali sme dreviny, rozprávali si o živote na lazoch. Potom sme pokračovali až na kótu Jasenina – 995 m.n.m. Stretli sme sa tu aj s turistami prichádzajúcimi z opačnej strany – od Kokavy. Po krátkych rozhovoroch a pokochaní sa z vyhliadkovej veže sme sa pobrali po červenej značke do Hradišťa. Odtiaľ nás už autobus odviezol do Lučenca.

 Ing. Eva Belanová, Klub SŽ Borievka

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory