Hodina Zeme 2014 | Strom života

Hodina Zeme 2014

V roku 2014 pripadá Hodina Zeme na sobotu 29.marca o 20.30 hod. Symbolickým aktom zhasnutia svetiel na jednu hodinu môžete vyjadriť svoj pozitívny postoj k našej planéte alebo sa môže stať superhrdinom ako Spider-man.


Andrew Emma Jamie

ANDREW GARFIELD

Peter Parker / Spider-man

“Som hrdý, že Spider-man je prvým superhrdinom, ktorý je ambasádorom Hodiny Zeme, pretože dokazuje, že my všetci môžeme byť superhrdinovia, ak si uvedomíme silu, ktorou oplývame.”

EMMA STONE
Gwen Stacy

“Hodina Zeme ti dáva možnosť inšpirovať kohokoľvek, aj keď si len jediný aktivista. Hodina Zeme je totiž omnoho viac ako len hodina. Po celom svete existujú úžasné projekty, vymyslené ľuďmi pre planétu.”

JAMIE FOXX

Electro

“Hodina Zeme nie je len o zhasnutí svetiel. Je o ľuďoch po celom svete, ktorí počas roka spájajú svoju silu, aby uzdravili planétu. Nikdy nepodceňuj svoju silu, nikdy nepodceňuj čoho si schopný.”

Každoročne sa milióny ľudí z celého sveta zapájajú do celosvetovej kampane Hodina Zeme. Nezáleží, či ste jednotlivec, komunita ľudí alebo firma. Svojím činom môžete inšpirovať a povzbudiť ľudí vo Vašom okolí, aby si uvedomili dôležitosť ochrany prostredia, v ktorom žijú. Ak teda máte nápad na sprievodný program vo Vašej obci počas Hodiny Zeme, zrealizujte ho. Môžete zrealizovať ohňovú show, lampiónový pochod, požiadať starostu Vašej obce, aby zhasol verejné osvetlenie alebo osvetlenie kostola vo vašej obci (VZOROVÝ LIST). Ďalej môžete napríklad požiadať správcu kultúrnej pamiatky (hradu, budovy), aby počas Hodiny Zeme zhasli v presne určenú hodinu osvetlenie danej pamiatky. Kreativite sa medze nekladú, len sa nezabudnite s nami podeliť o fotky alebo videá z Vašich akcií.


Staňte sa superhrdinom

Už čoskoro zahájime evidenciu superhrdinov. Predbežne si však môžete rozmyslieť, ako sa chcete ako superhrdina volať, čo budú vaše super-schopnosti a porozmýšľajte nad nejakou svojou fotkou prípadne kostýmom.


Čo môžete ešte urobiť?

1. Informujte o akcii svojich kamarátov a požiadajte ich, aby v daný deň a danú hodinu zhasli svetlo vo svojich domácnostiach.

2. Dajte verejne najavo, že ste podporovateľom Hodiny Zeme:
Urobte nástenku na škole, na ktorej budete informovať o tejto akcii. Spropagujte akciu aj v rámci svojej obce či mesta. Dajte si baner Hodiny Zeme na svoju stránku alebo na facebook. Napíšte článok o Hodine Zeme do miestnych novín alebo do miestnej televízie či rozhlasu.

poster horizont
PDF plagát

poster vertical
poster FC
Baner pre Facebook

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory