Prázdninový výlet | Strom života

Prázdninový výlet

Ktože by sa netešil na jarné prázdniny? Týždeň voľna, ktorý je ako stvorený na kratšie či dlhšie výlety. Aj dospeláci z Klubu Margarétky si povedali, že deťom ukážu, že prázdniny sa nemusia tráviť iba doma, ale môžu spoločne so svojimi priateľmi spoznávať svoje okolie. A tak sa z obce Baďan v banskoštiavnickom okrese vybrali do Levíc.


Prázdninové dni sa dajú tráviť aj inak ako doma pri televízii. Preto sme sa s deťmi nášho Klubu rozhodli zorganizovať spoločný výlet za spoznávaním. Náš výlet začal v Tekovskom múzeu v Leviciach. Deti zaujali najmä vystavené zbrane. Aj keď nám počasie neprialo na program vonku, nemohol nás odradiť ani dážď od „preskúmania“ dostupných častí Levického hradu. Súčasťou nášho výletu bola aj návšteva zrekonštruovanej synagógy, kde sme si mohli vypočuť zaujímavú prednášku o živote Židov. Naše spoločné spoznávanie skončilo vo hvezdárni. I keď sme nemohli sledovať oblohu, pretože pršalo, prezreli sme si aspoň hviezdnu klenbu vnútri. Deti pohyb hviezd veľmi zaujal a páčili sa im obrázky súhvezdí, ktoré „zdobia“ našu oblohu.

Veronika Kollárová, vedúca Klubu Margarétky

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory