Starostlivosť o izbové kvety | Strom života

Starostlivosť o izbové kvety

Črepníkové rastliny dopĺňajú naše príbytky už oddávna. Je to najjednoduchší spôsob ako do domu, kancelárie či školy priniesť kúsok prírody. Rastliny nielen skrášľujú prostredie, ale produkujú aj kyslík či zvlhčujú vzduch. Existuje mnoho druhov izbových rastlín, ale každý druh potrebuje individuálnu starostlivosť a vhodné podmienky pre svoj rast.

Rastliny je potrebné sa naučiť správne polievať. Niektoré druhy potrebujú vodu často, iné len občas. Mnohé druhy uprednostňujú zvýšenú vlhkosť vzduchu, preto ocenia pravidelné rosenie rozprašovačom. Dôležité je aj utieranie listov od prachu. A samozrejme nemôžeme zabúdať na pôdu, v ktorej rastlinka rastie a z ktorej čerpá živiny. Jej kyprenie a správne prihnojovanie sa postarajú o doplnenie ideálnych životných podmienok.

Na všetky tieto činnosti sa zamerali aj stromáci z Klubu Raj. Cieľom podujatia bolo nielen naučiť deti pravidelnosti v starostlivosti o kvety, ale aj v nich rozvíjať lásku ku kvetom. Pretože tak ako ľudia a zvieratá, aj rastliny sú živé organizmy, ktoré potrebujú správnu starostlivosť, za ktorú sa nám odvďačia krásnymi kvetmi či listami.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory