Hodina Zeme 2014 v Banskej Bystrici | Strom života

Hodina Zeme 2014 v Banskej Bystrici

Hodina Zeme 2014 spojila viac ako miliardu ľudí po celom svete v jednotnej myšlienke – uskutočniť zmenu pre Matku Zem. V sobotu 29.marca o  20:30 sa na hodinu desaťtisíce miest po celom svete ponorilo do tmy. Po druhýkrát v histórii sa pridala aj Banská Bystrica a v spolupráci so Stromom života podporila túto jedinečnú globálnu kampaň.  


Hodine Zeme 2014 v Banskej Bystrici dominovalo zhasnuté centrum mesta a rytmické zvuky bubnov hudobného zoskupenia Babyluzaru. Na zhasnutej veži EBC za chrbtom sviečkového pochodu hore Dolnou ulicou svietila len číslica 60 charakterizujúca minúty Hodiny Zeme. K skupine dobrovoľníkov nesúcich fakle a transparent Hodiny Zeme sa postupne pridávali okolostojaci Bystričania. So sviečkami v rukách vytvorili neveľký sprievod pohupujúci sa v rytme hlavného bubna na čele sprievodu. Ďalší dvaja bubeníci sa k sprievodu pridali pri vstupe na Námestie SNP, kde cestu osvetlila žiara horiacich palíc “ohňového muža”. Ten priviedol sprievod do stredu námestia, kde účastníkov očakávala sviečkami vytvorená číslica 60. Tanečníčky Babyluzaru predviedli pri svetle fakieľ v rytme afrických bubnov svoje umenie a striedajúc sa s ohňovou show ďalších dvoch “majstrov ohňa”naplnili 60 minút Hodiny Zeme na banskobystrickom námestí.


 Foto: Miloš Vincík  Foto: Matej Kapusta  Foto: Matej Kapusta
     
Foto: Matej Kapusta  Foto: Matej Kapusta  Foto: Matej Kapusta
     
  Foto: Matej Kapusta   Foto: Matej Kapusta   Foto: Matej Kapusta

Všetkým, ktorí prispeli do programu, alebo len prišli so sviečkou v ruke podporiť myšlienku priaznivej zmeny pre Matku Zem ĎAKUJEME. Poďakovanie patrí aj mestu Banská Bystrica, všetkým firmám a domácnostiam, ktoré hodinovým zhasnutím osvetlenia vyjadrili, že im osud našej planéty nie je ľahostajný.

 

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory