Deň Zeme 2014 – vedomostný kvíz vrábeľských škôl | Strom života

Deň Zeme 2014 – vedomostný kvíz vrábeľských škôl

,,Odtrhol som kvetinu  – zvädla. Chytil som motýľa – zahynul mi v dlani. Pochopil som, že krásy prírody sa možno dotknúť iba – srdcom.“ (J. Lennon)


Už tradične si 22.apríla pripomíname Deň Zeme. Bolo to totiž práve 22.apríla v roku 1970, keď vedci, hlavne ekológovia v USA ovplyvnení fotografickými a telegrafickými snímkami z kozmu, dokumentujúcimi krehkosť a zraniteľnosť Zeme demonštračne vyzvali ku spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme so všetkým, čo ju robí jedinečnou.

Do roku 1990 venovali pozornosť Dňu Zeme predovšetkým na americkom kontinente. Skutočne svetovým sa stal od roku 1990, kedy začalo iniciatívne a koordinačne pôsobiť Medzinárodné ústredie DŇA ZEME so sídlom v Stanforde (Kalifornia USA). Neskôr sa táto myšlienka šírila ďalej a potrebu ,,chrániť Zem“ si začali uvedomovať aj ostatné krajiny sveta. Aj na Slovensku sa pri príležitosti Dňa Zeme konajú rôzne aktivity, súťaže, kvízy…

Dňa 24.04. 2014 sa uskutočnil na ZŠ s MŠ, Vráble, Lúky 1226, ktorú navštevujú stromáci z Klubu Mladý ekológ, vedomostný kvíz ,,Deň Zeme 2014“. Súťaž organizovala ZŠ s MŠ, Vráble, Lúky 1226, Strom života mesta Vráble s podporou  Mesta Vráble. Súťaže sa zúčastnili vrábeľské základné školyDo porotcovských kresiel zasadli učitelia zo základných škôl. Súťažilo sa v troch kolách.

Poradie jednotlivcov:

1. miesto: Jakub Ganádik (ZŠ s MŠ Lúky 1226)
2. miesto: Lukáš Chylý (ZŠ s MŠ Lúky 1226)
3. miesto: Michal Luley (ZŠ Viliama Záborského)

Poradie družstiev:

1.miesto: ZŠ s MŠ Lúky 1226
2.miesto: ZŠ Viliama Záborského
3.miesto: ZŠ sv. Vojtecha

Účastníci boli odmenení vecnými cenami a diplomami, ktoré podporilo Mesto Vráble.

PaedDr. Lenka Krajčovičová (koordinátorka súťaže na ZŠ s MŠ Vráble, Lúky 1226 a vedúca Klubu Mladý ekológ)

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory