Deň Zeme v Pieninách | Strom života

Deň Zeme v Pieninách

V piatok 25. apríla sa uskutočnil už 15. ročník podujatia Čisté hory a potoky. Organizovali ho správa PIENAP-u v spolupráci so Štátnymi lesmi TANAP-u, Klubom priateľov PIENAP-u a Stromom života. Veľkí aj malí milovníci pieninskej prírody sa podujali vyčistiť nielen turistické chodníky ale aj vodné toky, aby tak oslávili Deň Zeme a zároveň odstránili odpad po nezodpovedných ľuďoch pred začiatkom novej turistickej sezóny.


Ráno sa účastníci podujatia stretli na troch stanovištiach (Červený Kláštor, Lesnica, Haligovce), v rámci ktorých sa ďalej rozdelili na okolité trasy. Nezabudlo sa ani na rieku Dunajec – to, čo nedočiahli dobrovoľníci z brehu, pomáhali čistiť pltníci. Celkovo sa do akcie zapojilo vyše 100 ľudí, z toho 84 detí z okolitých škôl z Lesnice, Veľkého Lipníka, Haligoviec, Spišskej Starej Vsi a Starej Ľubovne. Za 4 hodiny sa im podarilo vyzbierať 85 vriec odpadu. Okrem klasických „ozdôb“ prírody, ako sú sklenené či plastové fľaše a obaly z potravín, nechýbali ani netradičné kúsky, ako kreslo, posteľ či rôzne druhy obuvi.

Na záver podujatia čakal na účastníkov chutný guláš a lipový čaj na nádvorí Kláštora kartuziánov v Červenom Kláštore.

Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí prišli pomôcť!

Vďaka za pomoc patrí aj sponzorom podujatia: SVP š.p Správa Povodia Dunajca a Popradu, Dunajec Village, Cyprián, n.o., Chata PIENINY, Pieniny sport centrum.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory