Mladý ekológ oslavoval Deň Zeme prácou | Strom života

Mladý ekológ oslavoval Deň Zeme prácou

Naša Zem nám dáva všetko, čo potrebujeme. Miesto pre život, vzduch, jedlo, vodu. No my, ľudia, sa k nej často správame tak, akoby to bolo nič. Akoby jej dary neboli vzácne a nenahraditeľné. Celosvetový deň Zeme je jednou z príležitostí, kedy môžeme ukázať, že si ju vážime a sme jej za všetko vďační. 


Dňu Zeme je venovaný 22. apríl. V súčasnom ponímaní ide o ekologicky motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje na dosahy ničenia životného prostredia. Pri tejto príležitosti ZŠ s MŠ Lúky 1226, Vráble, ktorú navštevujú stromáci z Klubu Mladý ekológ, pravidelne organizuje každý rok projektový deň, ktorý je zameraný na oboznamovanie sa detí s ekologickými problémami planéty a ich následkami. Vytváraním projektov na túto tému sa deti aj tento rok presvedčili, že nielen nové a nepoužité materiály slúžia na prácu vo vyučovacom procese, ale aj odpadový materiál je rovnako využiteľný a navyše šetrí prírodu. Okrem toho sa celá škola zapojila do úpravy okolia školy počas celého týždňa od 23. do 29. apríla 2014 v projekte pod názvom „Týždeň pre Zem“. Čistili záhony, strihali stromy a kríky, zbierali odpadky. Aj takouto formou sme sa aj my zapojili do celosvetovej aktivity ku Dňu Zeme.

PaedDr. Lenka Krajčovičová (koordinátorka EnV na ZŠ s MŠ Vráble, Lúky 1226 a vedúca Klubu Mladý ekológ)

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory