Po čistých chodníčkoch: NCH Slovenský raj – juh | Strom života

Po čistých chodníčkoch: NCH Slovenský raj – juh

Klub Raj z Dobšinej patrí k úspešným žiadateľom v tohtoročnej grantovej výzve Stromu života. Cieľom projektu „Po čistých chodníčkoch“ je vyčistiť a zveľadiť určené turistické a náučné chodníčky Slovenského raja a tatranskej prírody od  odpadkov a vecí, ktoré v prírode nemajú čo robiť. Celkovo si určili 7 lokalít. Prvú z nich, náučný chodník Slovenský raj – juh, navštívili pred pár dňami.

Spomínaný náučný chodník je samoobslužný, okružný, peší, letný aj zimný, s prírodovedným a ochranárskym zameraním. Je vybudovaný v južnej časti NP Slovenský raj. Prechádza cez NPR Zejmarská roklina, NPR Stratená a PR Malé Zajfy. Stredne náročná trasa začína aj končí v Dedinkách a nadväzuje na turistické značky. Dĺžka trasy je 11 km a má 6 zastávok s informačnými panelmi.

Stromáci mali jasne stanovenú trasu: z Dobšinej ich autobus priviezol na  Biele Vody, kde nastúpili na turistický chodník. Ďalej pokračovali k Nálepkovým vodopádom, na plošinu Geravy, do obce Dedinky a späť do Dobšinej. Počas obdivovania prírodných krás nezabúdali ani na hlavný cieľ ich pochodu – upratovanie chodníka od odpadkov. Pretože aj keď sa nachádzali v národnom parku, ktorý má vo svojom názve slovo “raj”, nezodpovední ľudia sa nájdu aj tu. Oddych na Geravách si deti vychutnali o to viac, že sa tu nachádzajú rôzne zvieratká, ktoré sa im veľmi páčili.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory