Ako sme dali veciam druhú šancu… | Strom života

Ako sme dali veciam druhú šancu…

Aprílové vydanie stromáckeho časopisu Strom, zamerané na tému Odpady a recyklácia, ako aj video so speváčkou Mishou, ktoré bolo jeho súčasťou, zaujali stromákov z Fričoviec natoľko, že sa rozhodli pre zorganizovanie módnej prehliadky v zmysle „Dajme veciam druhú šancu“.


Tento rok sme Deň Zeme na našej škole poňali ,,po svojom“. Motivovali sme sa videom, v ktorom nám speváčka Misha porozprávala o tom, ako sa aj zo starých a opotrebovaných vecí, môžu stať unikátne módne kúsky, či doplnky do bytu. Rozhodli sme sa zorganizovať módnu prehliadku. Deti mali na vytvorenie vlastných modelov tri dni a výsledky ich tvorivosti si môžete pozrieť na priložených fotografiách. Naša módna prehliadka s netradičnými modelmi mala taký veľký úspech, že sme sa ju rozhodli zaradiť aj na vystúpenie ku Dňu matiek. Mamičky ani netušili, aké majú šikovné a kreatívne deti, ktoré dali množstvu vecí a odpadu zaslúženú druhú šancu.

Mgr. Daniela Šimková, Mgr. Zuzana Kandráčová, Klub Ekomoment, Fričovce

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory