Hlinené workshopy 2014 | Strom života

Hlinené workshopy 2014

Strom života  v spolupráci s Organicou pre Vás aj v tomto roku pripravil zážitkové hlinené workshopy. Po dokončení hlineného domu v Koplotovciach, sa k hlineným omietkam vraciame pri omietaní kruhového slameného domu v Hornej Vsi pri Partizánskom. Druhý workshop bude zameraný na stavbu hlinenej piecky na chleba na rozrastajúcej sa farme pri Krupine.  Obidvoma workshopmi Vás bude sprevádzať skúsený hlinený lektor – Shaman.


1. Hlinený workshop – Zaži hlinu na slamenom dome
Cieľ workshopu: Hrubé hlinené omietky na vnútorných stenách slameného domu
Miesto: Horná Ves pri Partizánskom
Termín:
26. – 28. september 2014
Cieľová skupina:
Všetci, ktorým sa nelení priložiť ruku k dielu a chcú sa naučiť alternatívnu techniku nízkonákladovej eko-výstavby
Lektori
: Peter Coch –  Shaman, Tomáš Bužek
Počet účastníkov:
max. 20 ľudí ,
Kurzovné:
15,-eur
Ubytovanie:
vo vlastných stanoch
Strava:
piatok: vlastná

sobota:  raňajky vlastné, obed a večera za príplatok
nedeľa:  raňajky vlastné, obed spoločný
Čo si priniesť: stan, spacák, karimatku, čelovku/baterku, pracovné oblečenie a pokrývku hlavy, ochranné okuliare na oči, pevnú obuv a optimálne aj gumáky ak bude chladnejšie pre miesenie hliny bosými nohami, pršiplášť, pracovné rukavice (najlepšie textilno-gumené na jemnú prácu s hladítkami a ďalšie hrubšie gumené na ručné nanášanie na slamu), hladítka na hrubé omietky – najlepšie v tomto poradí buď plastové, drevené alebo nerezové (stačí jedno podľa vašich možností), kelňa, kto môže tak uvítame maliarske štetky a vedrá rôznych veľkostí, ktorých nie je nikdy dosť:), pero a poznámkový zošit, prípadný hudobný nástroj je vítaný, dobrú náladu 🙂

2. Hlinený workshop – Záhradná piecka na chleba
Cieľ workshopu: Postavenie hlinenej pece na chlieb
Miesto: Krupina
Termín:
10. – 11. októbra 2014
Cieľová skupina:
Všetci, ktorým sa nelení priložiť ruku k dielu a chcú sa naučiť postaviť si svojpomocne piecku na chlieb
Lektor:
Peter Coch –  Shaman,
Počet účastníkov:
max. 5 ľudí ,
Kurzovné:
30,-eur
Ubytovanie:
v domčeku majiteľa, alebo vo vlastných stanoch
Strava:
piatok: večera – spoločná

sobota: raňajky – vlastné, obed – spoločný
Čo si priniesť: stan, spacák, karimatku, čelovku/baterku, pracovné oblečenie a pokrývku hlavy, ochranné okuliare na oči, pevnú obuv, pršiplášť, pracovné rukavice (najlepšie textilno-gumené na jemnú prácu s hladítkami a ďalšie hrubšie gumené na ručné nanášanie na slamu),kelňa, kto môže tak uvítame maliarske štetky a vedrá rôznych veľkostí, ktorých nie je nikdy dosť:), pero a poznámkový zošit,  prípadný hudobný nástroj je vítaný.

Ako sa prihlásiť?

Záväzné prihlášky zasielajte emailom na [email protected] Prihlásiť sa môžete najneskôr 2 dni pred konaním workshopu. Do e-mailovej prihlášky uveďte Vaše meno, adresu, vek, mobilné číslo a termín, na ktorý sa prihlasujete. V prípade potvrdenia Vašej účasti Vám presnejšie informácie o programe, mieste, čase stretnutia a možnostiach úhrady účastníckeho poplatku zašleme na Váš e-mail. Počet účastníkov je obmedzený, preto Vašu prihlášku potvrdíme obratom.

Kontakt: Strom života, Miloš Vincík, Mobil: 0948 525 858, E-mail: [email protected]


Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory