Po čistých chodníčkoch: Dobšinský kopec a Betliar | Strom života

Po čistých chodníčkoch: Dobšinský kopec a Betliar

Počas septembra stromáci z Klubu Raj zorganizovali ďalšie dve podujatia v rámci svojho stromáckeho minigrantového projektu „Po čistých chodníčkoch“. Cieľom projektu je vyčistiť a zveľadiť určené turistické a náučné chodníčky Slovenského raja a tatranskej prírody od  odpadkov a vecí, ktoré v prírode nemajú čo robiť.


Počas predchádzajúcich mesiacov tak vyčistili NCH Slovenský raj – juh, NCH Mokrade Hnilca, značkovaný tatranský turistický chodník Starý Smokovec – Hrebienok – vodopády Studeného potoka, či NCH „Po stopách baníctva“  v lokalite Laniho Huta v Slovenskom raji (kliknutím na názov si môžete prečítať článok o akcii).

Prvým septembrovým podujatím bolo čistenie na Dobšinskom kopci. Keďže toto miesto vyhľadávajú turisti aj motoristi, odpadkov tu, žiaľ, bolo viac ako dosť. Stromáci vyčistili nielen oddychové a vyhliadkové miesta na kopci, ale odpadky vyzbierali aj na hornom parkovisku.

Cieľom ďalšieho podujatia bol značkovaný chodník v parku kaštieľa Betliar. Aké však bolo ich (príjemné) prekvapenie, keď v parku našli len jedinú plastovú fľašu. Rozhodli sa preto, že nazbierajú aspoň gaštany, ktoré budú v zime chutnou potravou pre lesné zvieratá. Popri prechádzke prekrásnym parkom sa stromáci oboznámili aj s drevinami, jazierkami a historickými stavbami, ktoré sa tu nachádzajú. Okrem prírody tak spoznali aj kus histórie svojho regiónu.

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory