Posledná prázdninová sobota strávená pri prameňoch Bebravy | Strom života

Posledná prázdninová sobota strávená pri prameňoch Bebravy

Tohtoročné leto veľmi neprialo našim aktivitám, ktoré smerujú k vybudovaniu náučného chodníka K prameňom Bebravy. Nejednu brigádu sme museli odvolať pre nepriazeň počasia, či nedostatočnú účasť z radu dobrovoľníkov. Počasie v skoré sobotňajšie ráno však už dávalo tušiť, že nám bude dopriate.


Poslednú prázdninovú sobotu sme sa stretli na konečnej zástavke autobusu s pánom starostom a chalupármi. Naložili náradie do terénneho auta a vyrazili smerom k ovčínu. Tu nám už v priebehu týždňa doviezli štrk z kameňolomu, ktorý využijeme na osadenie panelov a smerovníkov. Jedna partia dostala na starosť rozvoz štrku po trase náučného chodníka a neskôr sa pridali k nám, ktorí sme čistili prameň Bebravy. Odstránili sme náletové dreviny pri budúcej studničke, vyčistili sme časť koryta potôčika od popadaných konárov a pripravili sme priestor na osadenie dreveného prístrešku na načerpanie čerstvej vody z prameňa. Neskôr sme sa presunuli k ľavobrežnému prameňu Bebravy nachádzajúcom sa nad lokalitou Ovčín. V polceste Vášho putovania tu budete môcť načerpať sily prekrásnym výhľadom na bebravskú dolinu a napiť sa čerstvej vody zo studničky. Tú sme obložili kameňom, v ktorom bude neskôr osadené drevené korýtko na pohodlný prístup k tejto životodarnej tekutine. Priľahlý priestor sme taktiež očistili od prekážajúcich konárov tak, aby bol k nemu bezproblémový prístup. Záver našej brigády bol okorenený dobrodružnou jazdou v prívesnom vozíku, v ktorom sme sa zviezli dolu do dediny. Najväčšiu radosť z toho mali asi naši dvaja najmladší účastníci, Filipko s Lukášom, ktorí aj napriek svojmu veku a vzrastu nám dokázali pomôcť.
Čo už len dodať, keď účastníci sa rozpŕchli domov? Len aby nám počasie na nastávajúcej brigáde prialo a podarilo sa nám dokončiť náš projekt načas. Ak máte záujem priložiť ruku k dielu, neváhajte sa nám ozvať.
Nižšie si pozrite v krátkej fotoprezentácii momentky z brigády.

Pali

 

 

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory