Strom života sa opäť zapojil do Expertného dobrovoľníctva | Strom života

Strom života sa opäť zapojil do Expertného dobrovoľníctva

Mať prácu, ktorá by bola dobre platená a zároveň, aby človek odchádzal domov s dobrým pocitom, že niekomu pomohol, je často nezlučiteľné. Expertné dobrovoľníctvo ponúka oboje. Organizácia LEAF prepája profesionálov so sférou neziskových organizácií, ktoré vedia využiť ich schopnosti na podporu dobrej veci. Strom života sa aj v tomto roku do programu Expertného dobrovoľníctva zapojil.


Do kolektívu Stromu života by mohol pribudnúť Komunikačný stratég. Náplňou jeho práce bude vytváranie a optimalizácia našich komunikačných kanálov smerom k viacerým cieľovým skupinám. S plnou podporou pracovníkov Stromu života je cieľom tejto spolupráce vytvorenie nového a efektívnejšieho spôsobu komunikácie. Uvedomujeme si, že doba napreduje a radi by sme sa prispôsobili moderným trendom. Z tohto dôvodu by sme ocenili podporu a radu od niekoho, kto má skúsenosti s nastavovaním externej komunikácie a komunikačnej stratégie. Bližšie informácie pre záujemcov nájdete na webstránke programu.

Naša pozícia, ako aj ďalšie v rámci programu, je nastavená flexibilne a ponúkame aj možnosť spolupráce na diaľku. Celkovú dĺžku spolupráce sme odhadli na približne 2-3 hodiny týždenne v mesiacoch november až marec 2015. Ak by Vás alebo niekoho vo Vašom okolí oslovila možnosť dobrovoľníctva, neváhajte sa prihlásiť. Výziev je otvorených viac, takže sa informujte alebo priamo registrujte na stránke organizácie LEAF. Registrácia bude otvorená do 15.10.2014.


V rámci tohto programu sa Stromu života už podarilo úspešne začať spoluprácu s expertom na tvorbu stratégie, pánom Kubíkom. Náplňou jeho práce je zvýšiť kvalitu našej dlhodobej stratégie rozvoja organizácie a poskytnúť námety na vylepšenie webstránky.

Povedzte nám niečo o sebe:
Mám za sebou 17 rokov skúseností v korporátnej oblasti ako manažér na rôznych pozíciách. Mal som možnosť spolupracovať na mnohých projektoch aj so zahraničnými partnermi ohľadom nastavovania interných procesov vo firme, ale aj mnohých iných oblastiach.

Prečo ste sa rozhodol zapojiť do programu Expertné dobrovoľníctvo?
V rámci profesionálnej kariéry som zažil už veľa a chcel by som tieto skúsenosti využiť. Hľadal som však niečo mimo mojej bežnej agendy, keďže firmy fungujú určitým spôsobom a chcel som vyskúšať niečo nové. Zároveň pre mňa bolo dôležité, aby mi táto nová úloha nezabrala veľa voľného času, ktorý sa snažím tráviť s rodinou. Expertné dobrovoľníctvo je v tomto smere dobre nastavené, keďže mi umožňuje sa realizovať, ale neoberá ma o priveľa času.

Čím Vás zaujal Strom života?
Strom života som si nevybral kvôli jeho činnosti, ale skôr kvôli popisu výzvy. Hlavne som chcel niečo, kde môžem uplatniť svoju odbornosť, aby bol môj prínos čo najväčší. Viem, že všetky organizácie, ktoré LEAF vyberá, vykonávajú prospešné činnosti, takže mi až tak nezáležalo, ktorá konkrétne to bude.

Ako ste zatiaľ spokojný?
Na to je trochu skoro, keďže sme iba začali spoluprácu, ale páči sa mi tu kolektív aj práca, na ktorej spolupracujeme. Budem rád, ak sa využije aspoň niečo z toho čo navrhnem. Privítal by som aj intenzívnejšiu spolupráce, ale to sa ešte uvidí, ako sa to rozbehne. Pre mňa je prínos, že mám možnosť stretávať rôznych ľudí, čo mi otvára oči aj do oblastí, ktoré som predtým nevnímal. Celkovo je to taká pohoda.

Čo by ste chcel odkázať ďalším expertom, ktorí si toto čítajú?
Treba to skúsiť. Vo svojej praxi som si uvedomil, že pri riešení každodenných problémov sa začínam pozerať na veci iba určitým spôsobom. Takáto skúsenosť Vás dokáže vyhodiť z vychodených koľají a otvoriť oči. Vidieť ako funguje úplne iný svet a ľudia, ktorí majú nadšenie pre svoju prácu, je jednoducho obohacujúce.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory