Hlinený workshop v Hornej Vsi | Strom života

Hlinený workshop v Hornej Vsi

Zoznámenie s hlinou ako unikátnym omietacím materiálom si predposledný októbrový víkend priamo na koži užilo  10 dobrovoľníkov z rôznych kútov Slovenska.  Vnútorné slamené steny Katkinho kruhového domčeka v Hornej Vsi menili svoj vzhľad každou plynúcou hodinou workshopu.


Workshop prebiehal od piatka do nedele a hranie s hlinou chytilo viacerých  účastníkov za srdce. Pri tónoch Šamanovej gitary nielen počas omietania „hlinárski učni“  miešali hlinený  priľnavý náter  ako aj zmes hrubej omietky,  pri ktorej si vyskúšali tradičnú  šľapaciu techniku  miešania na plachte. Nasledovalo nanášanie hliny na slamu a výnimočný zážitok z masírovania dlaní slnkom zohriatou hlinou a steblami slamy. Neskôr bolo použité aj náradie v podobe plastových a kovových hladidiel. Majiteľka domčeka Katka sa o partiu workshopu starala príkladne, vďaka čomu nikto z účastníkov zaručene nehladoval.

Miešanie hrubej omietky v skupine Takmer pripravená zmes Miešanie hliny v páre 😉
     
Nanášanie vrstvy hrubej hlinenej omietky  
 Kontrola kvality piesku

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tiež “Organice” za výbornú spoluprácu pri príprave a realizácii hlineného workshopu v Hornej Vsi a zároveň vás s radosťou pozývame na ďalší workshop stavby hlinenej piecky na chlieb a pizzu v Červenej hore neďaleko Krupiny.


 

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory