Zelenáči v sídle NP Slovenský kras | Strom života

Zelenáči v sídle NP Slovenský kras

V našej obci Brzotín sa nachádza sídlo Národného parku Slovenský kras. Pracovníci z NP organizujú pre záujemcov deň otvorených dverí. Každoročne sa tejto akcie zúčastňujú aj členovia nášho klubu „Zelenáči“. Tento rok sme sa tu stretli aj so žiakmi dvoch iných základných škôl z nášho okresu.


V rámci dňa otvorených dverí sme si pozreli prezentáciu o národnom parku a zase sme sa dozvedeli niečo nové. Oboznámili sme sa so zbierkami nerastov, či chránenými druhmi živočíchov a rastlín. Najzaujímavejšou časťou boli ukážky ako sa robí odchyt vtákov, ich označovanie krúžkami  a pútavé rozprávanie Ing. Milana Olekšáka ako sa dá od seba odlíšiť samček a samička sýkorky.

Ing. Iveta Hliváková, vedúca Klubu SŽ Zelenáči, Brzotín

Zelenaci Zelenaci
Zelenaci Zelenaci

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory