Jesenná vychádzka k vodnej nádrži Dedinky | Strom života

Jesenná vychádzka k vodnej nádrži Dedinky

Začiatkom novembra stromáci z Klubu Raj zorganizovali poslednú akciu patriacu do série 9 podujatí minigrantového projektu Po čistých chodníčkoch. Všetky plánované akcie boli zamerané na zveľaďovanie prírody. Stromáci vyčistili niekoľko náučných chodníkov, okolie vodných nádrží, či neďaleké okolie mesta Dobšiná.


V rámci posledného podujatia sa vybrali k vodnej nádrži Dedinky. Hlavným cieľom vychádzky bolo zbaviť toto miesto odpadkov, ktoré tu zanechali nezodpovední ľudia.  Okrem toho spoznávali prírodné krásy jesennej prírody Slovenského raja a pozorovali vodné vtáctvo v okolí vodnej nádrže. Po tom, čo vedúca Klubu oboznámila deti s priebehom poslednej akcie, všetci sa presunuli na autobusovú zastávku v Dobšinej, z kadiaľ sa autobusom dostali na Dobšinský kopec. Potom sa už držali turistického značenia, ktoré ich doviedlo až k vodnej nádrži. Cestou si pozorne všímali nielen okolitú prírodu, ale najmä odpadky, ktoré v nej nemajú čo robiť. Pri samotnej vodnej nádrži mohli pozorovať nielen vtáctvo, ale vo vode zbadali aj ryby. Postupne sa potom presunuli na Dobšinskú Maru a na Dobšinský kopec, z kadiaľ sa už autobusom dostali späť do Dobšinej.

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory