Z činnosti Klubu Opál | Strom života

Z činnosti Klubu Opál

V dnešnom príspevku vám priblížime činnosť nového stromáckeho Klubu Opál zo základnej školy v Červenici pri Prešove. Klub vznikol v novembri, má 25 členov a vedie ho Mgr. Michael Fuchs. Stromáci sa rozhodli s príchodom mrazivého počasia pomôcť vtáčikom.


Je tu december a s ním prišiel silný mráz a sneh. My sa však máme kam pred ním schovať a užívať si teplo domova. Rozmýšľali sme ale nad tým, kde sa v zime ukryjú napríklad vtáčiky, ktoré žijú v okolí našej školy. Niektoré pred zimou odleteli do tepla na juh, ale čo tie, čo u nás prezimujú? Majú dosť potravy a úkryt, kam sa v nepriaznivom počasí schovajú? Keďže sa blížia Vianoce, ktoré sú symbolom prichádzajúcej radosti, ale aj pomoci tým, ktorí to potrebujú, rozhodli sa členovia Klubu SŽ Opál  zostrojiť vtáčiu búdku a kŕmidlo pre vtáčiky. Tie sme potom zavesili na stromy v areály našej školy.

Mgr. Michael Fuchs, vedúci Klubu SŽ Opál

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory