Hodina Zeme 2015 / 28.3. / 20:30-21:30 | Strom života

Hodina Zeme 2015 / 28.3. / 20:30-21:30

Každoročne sa milióny ľudí z celého sveta zapájajú do celosvetovej kampane Hodina Zeme. A Vy môžete byť jej organizátorom vo Vašej obci. Nezáleží na to, či ste jednotlivec alebo komunita ľudí. Svojím činom môžete inšpirovať ľudí vo Vašom okolí a poukázať na dôležitosť ochrany životného prostredia. Hodina Zeme v roku 2015 pripadá na sobotu 28. marca v čase od 20.30 do 21.30.

Ak máte nápad na sprievodný program, ktorý by sa konal počas Hodiny Zeme vo Vašej obci, zrealizujte ho. Môžete zorganizovať ohňovú show, lampiónový pochod, požiadať starostu Vašej obce, aby zhasol verejné osvetlenie alebo osvetlenie kostola. Ďalej môžete napríklad požiadať správcu kultúrnej pamiatky (hradu, budovy), aby počas Hodiny Zeme zhasol v presne určenú hodinu osvetlenie danej pamiatky alebo zorganizovať koncert. Kreativite sa medze nekladú, len sa nezabudnite s nami podeliť o fotky alebo videá z Vašich akcií.

plagat Hodina ZemeČo môžete ešte urobiť?

1. Informujte o akcii svojich kamarátov a požiadajte ich, aby v daný deň a danú hodinu zhasli svetlo vo svojich domácnostiach.

2. Dajte verejne najavo, že ste podporovateľom Hodiny Zeme:
Urobte nástenku na škole, na ktorej budete informovať o tejto akcii. Spropagujte akciu aj v rámci svojej obce či mesta. Dajte si baner Hodiny Zeme na svoju stránku alebo na facebook. Napíšte článok o Hodine Zeme do miestnych novín alebo do miestnej televízie či rozhlasu.


Čo ďalej?
Hodina Zeme je posolstvom nádeje a činu, pričom toto posolstvo nie je len o zhasínaní svetiel na hodinu raz za rok. Predstavte si, čo dokážeme, ak budeme konať spoločne a staneme sa zodpovednými ľuďmi. Nielen počas jednej hodiny, ale počas celého roka. Preto sledujte našu webstránku a zapojte sa aj do ďalších aktivít ako napríklad Týždeň pre vodu, Týždeň pre Zem, Dni biodiverzity, Nevzdávaj to, či Spoločenstvo stromov.

banner120x600banner160x600banner300x600
banner468x60
baner728x90

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory