Voda – základ života | Strom života

Voda – základ života

Voda je základom života pre všetky živé organizmy. Ľudské telo vydrží bez jedla niekoľko týždňov, ale iba pár dní bez vody. V odbornej literatúre sa píše, že na 1 kalóriu jedla by sa mal spotrebovať 1 liter vody. V mnohých prípadoch sa však na 1 kalóriu jedla spotrebuje aj viac ako 100 litrov vody.


22. – 29. marec 2015 je stromáckym Týždňom pre vodu. Aby sa naši Stromáci lepšie pripravili na plnenie úloh celoslovenskej súťaže Stromu života „Týždeň pre vodu“, pripravili sme pre nich zážitkové vyučovanie na tému „Voda – základ života“. Našou hlavnou úlohou bolo upiecť chutné muffinky, prostredníctvom ktorých sme si priblížili zdĺhavý proces výroby jednotlivých surovín, potrebných na ich prípravu.
Zistili sme, že vodu ako surovinu sme do muffiniek nepoužili, ale bola základom pre vypestovanie  všetkých surovín a výrobu kuchynských pomôcok potrebných na prípravu tejto detskej dobroty.

môžeme sa pustiť do pečenia

PaedDr. Anna Molnárová, vedúca Klubu Kyjovčík

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory