Strom života sa pripravuje na ďalšie upratovanie Malého Dunaja | Strom života

Strom života sa pripravuje na ďalšie upratovanie Malého Dunaja

Tak ako po minulé roky, aj tento rok sa pripravuje Strom života na letné čistenie brehov Malého Dunaja. Podujatie bolo opäť podporené grantom od Nadácie Pontis, vďaka čomu sa počas dvoch dní na vode vystrieda 66 dobrovoľníkov.


Štvrtý ročník čistenia Malého Dunaja sa tento rok uskutoční 12.-13. júna a je zastrešený v rámci akcie Naše mesto 2015, ktorú organizuje Nadácia Pontis. Okrem Stromu života na organizácii akcie podieľa aj pán Peter Petrík z Novej Dedinky, ktorý zabezpečuje zapožičanie lodiek (splavma.sk) a celú logistickú stránku podujatia.

História stromáckych čistení Malého Dunaja (2012-2014):
Počet zúčastnených dobrovoľníkov: 105
Množstvo vyzbieraného odpadu: 15 m3
Množstvo vytiahnutých pneumatík: 75
Nájdené kuriozity: koliesková korčuľa, počítač, stojan na lampu…

Ak by ste aj vy mali záujem vytiahnuť si z vody nejakú tu kuriozitu, na podujatie je možné sa prihlásiť cez formulár na stránkach Nášho mesta. Prihlasovanie pre dobrovoľníkov sa otvára 1.júna o 10:00.

Zo skúsenosti vieme, že miesta na našu akciu sa zaplnia v priebehu 5-10 minút od otvorenia prihlasovania. Ak vám teda záleží, aby ste sa akcie zúčastnili, dajte si záležať, aby ste vystihli začiatok prihlasovania.

Ak by sa vám napriek tomu nepodarilo včas zaregistrovať, skúste nás kontaktovať priamo ([email protected]) a pokúsime sa nájsť nejaké riešenie.

Keďže do podujatia ostávajú viac ako 2 mesiace, neostáva nám zatiaľ nič iné, ako zaspomínať si na minuloročné podujatia a tešiť sa opäť na skvelú atmosféru, výborných ľudí a dobrý pocit z užitočnej práce.

Rok 2014

Rok 2013

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory